Opadávání jehličí, poloha záhonu?



host - 87.43 (?) 
7.10.2015 11:07, zobrazeno: 6762x

Dobrý den, potřebuji konzultovat problém s opadáváním, žloutnutím jehličí a následným úhynem jehličnanů. Záhon, ve kterém jsou jehličnany vysázeny je půl dne na slunci, a to dopoledne, zbytek dne je pak ve stínu. Půda těžká, jílovitá, vlhká. Jak lze vidět z obr. v záhonu již tři stromy velké byly, bohužel také odešly, jako nyní začíná žloutnout jedle. Tůjka vpředu je místo zelené také hnědá :(v čem je prosím problém a existuje nějaký exemplář, který by mohl přežít. Záhon bych ráda zachovala. Děkuji za rady a tipy.   


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 157.239 (?), 7.10.2015 11:24

Ty tyče jsou kmínky listnáčů? Pokud ano, tipoval bych stín. Taky přiznané půdní podmínky mají daleko k ideálu... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.43 (?), 7.10.2015 11:32

to jsou kůly z listnáčů k těm jehličnanům, co jsme tam před tím měli, sloužili jako vzpěry. Já je tam ještě nechala, kdybych si do stávajících děr vysadila další vzrostlé stromy ;) Pokud je to půdou, pomohlo by, kdybych si nechala stávající hlínu vybagrovat do určoté hloubky a vsypala tam např.hlínu kupovanou? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 7.10.2015 12:47
Kdy jste ty stromky sázela? Byly kontejnerované nebo jen bal v síťce nebo pletivu? Obecně se jehličnany jen s balem dost těžko ujímají, v nejlepším případě zůstanou "sedět" dva, tři roky, minimální nebo žádné přírůstky, opad jehličí, schnutí spodních větví. V horším případě stromek uschne nebo ho v dobré víře přelijete a zvlášť v jílovité půdě se "utopí".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.43 (?), 7.10.2015 13:20

Sázeny byly letos na jaře, tři vzrostlé stromy (přímo z plantáže) smrky a douglasky 2,5 m - 3m byly v pletivu, tyto jedle, v kontejneru. Na jaře všechny stromy nasadily nové přírůstky, přesto jeden po druhém takto odchází :(Pokud je to půdními podmínkami, pomůže místo vybagrovat, a dát novou hlínu? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mjancar - (34) - 20.84 (?), 7.10.2015 12:55

Řešil jsem podobný problém v mokré těžké jílovité půdě. Čím větší jsem vykopal díru a dal do ní novou, lepší půdu, tím horší to bylo. V jílovce se díra naplnila vodou a stromky jsem utopil. Nakonec jsem to vyřešil děláním tzv, hrobečků - stromky jsem sázel do co nejmělčejší díry a dobrou půdu jsem naopak přihrnoval nahoru. To pomohlo. I když thůje jsou téměř nezničitelné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.43 (?), 7.10.2015 13:25

hmm, dobrý nápad, určitě zkusím, doufám, že jedle půjde ještě zachránit. Děkuji moc za pomoc ;) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mjancar - (34) - 20.84 (?), 8.10.2015 7:30

No, nechci Vám brát optimismus, ale jedle šly první a hned po nich po deštích modřín převislý. Jedle uhynula postupně, modřín najednou. Bydlím v krasové oblasti Berounska. Kupodivu se nejlépe daří různým borovicím a smrkům z lesa:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika