Množení buxusu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 49.39 (?) 
1.6.2011 18:09

Vždy se množí řízkováním. Neroubuje se.

 Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 44.238 (?), 9.8.2010 8:03

Tak napriklad ja rozhodne nemam financni problemy. Presto nemam zahradnika (i kdyz ze zacatku jsme jej meli) a zahradku mam jako odreagovani po praci mozkem.

A navic: stejne si mnozim spoustu veci sam. Jednoduse me to bavi a je mi tak trosku lito zbytku rostlin po strihu.

Pred dvemi lety jsem si zasadil asi 50ks rizku Jalovce. Tento rok z nich budu delat zivy plot. Uvidime jak se zadari. Nikam nespecham, zahradku delam pomalu, s radosti. Rizky me nestoji vubec nic, jen mam pripravene dopredu kontejnery se zeminou a sazim tam zbytky po rezu. Vse strcim do stinu a za rok se podivam co prezilo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
msliva - (1) - 188.99 (?), 15.3.2012 9:13

Dobrý den,

prozradíte, prosím, dobu řízkování jalovce, složení zeminy, popř. další tipy?

Děkuji

M.Slíva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 29.3.2012 15:50

Jsem pouze amater, nicmene shodne to dela i jeden profi zahradnik (skolkar).

Osvedcilo se mi to vetsinou zjara (brezen), ostatni to vetsinou delaji znacne pozdeji (tusim cerven-cervenec), ale tam jsem nemel dobre vysledky. Dulezite je odebrat zdrevnatelou vetvicku a zmensit zelenou plochu na minimum, aby to moc neztracelo vlhkost. Zeminu moc neresim, na zahrade mam ornici a do te maximalne zapravim trosku substratu. Je dulezite, aby rizky byly trvale zastinene a byly ve vlhku. Oboji u mne resi priroda sama. Cast se neuchyti, ale vzhledem ke snadnosti pripravy mohu udelat 2* tolik nez potrebuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.1 (?), 23.2.2015 11:31

Dobrý den a v tom březnu máte na okně nebo již venku?nebo skleník?Já bohužel skleník nemám, myslíte,že by bylo vhodné dát na okno na parapet?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.202 (?), 7.4.2017 17:15

Vlastní řízky jsou podle mě nejlepší. Jsou vlastně doma, ve svém klimatickém prostředí a to je rozhodně lepší, než něco neotužilého třeba z Holandska. Navíc minimalizuji zavlečení nějaké rostlinné nemoci, jak rostlinou, tak substrátem. Taky nikam nespěchám a mám radost, když si to "vypiplám" sama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 222.5 (?), 24.4.2016 13:41

JP,

hezká a užitečná úvaha, děkuji, mám řízky pod skleničkami na lodžii, ale když čtu, za jak dlouho, kolik času a práce atd., tak myslím, že jediný přínos bude případně, zvádla jsem to i já:-)

JR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 36.112 (?), 12.10.2010 17:06

Nevím jak komu, ale mně buxus smrdí! Ve větším množství je taky kousek uschlý a hned vedle zas zelený... No jsem dost tolerantní, ale tenhle mrzák už mi nesmí přes práh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.185 (?), 15.11.2013 22:06
Treba si dať pozor na druh buxusu. Sú kutlivary s vysokým vzrastom aj 4 m a také max do 1 m. Tie malé majú výhodu pomalého rastu a menšej údržby, strihu. No nie je možné aby narástli vysoké. Najhoršie je ak ich pomiešate a potom chcete pekný plot. No bude len zubatý - viem z vlastnej skúsenosti. Ak potrebujete veľa odrezkov a musíte odoberať z viac rastlín nemusíte trafiť rovnaké druhy ani keď budú vyzerať rovnako. Výhoda vlastného dorábania je, že viete ako vyzerá tá odroda keď je vyrastená, ako mohutná narastie. Ani kupované nemusia byť ok. Nám raz po 10 rokoch narástol len pol metra a pôvodne sme chceli 2 m plot. A 10 rokov v.... Tibor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika