Chamaecyparis nootkatensis Pendula - žloutne



host - 151.17 (?) 
17.5.2009 14:50, zobrazeno: 9122x

Dobrý den. Prosím o radu. Mám na zahradě (jižní svah) čtyři roky Chamaecyparis nootkatensis Pendula. Už má krásné 3 metry a nádherně prospívala, ale asi před týdnem jsem si povšimnul, že od spodu začala žloutnout. Bohužel u cypřišů jen obtížně poznávám zda je narašená a jak na tom vlastně je, ale otec mi už řekl, že se s ní mám pomalu rozloučit a že jí jí na podzim vykopu.

Existuje něco na její záchranu??? Nechci si připustit, že bych jí na jaře přehnojil. 3 metry vysokému stromu s kmenem cca 8 cm v průěru jsme dal dvě hrsti NPK v průměru 1,5 metrů dookola.

Děkuji mnohokrát Marek.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 224.3 (?), 24.6.2009 22:05

Dobrý den,

pokud jste hnojil pouze hnojivem NPK, může být problém v nedostatku Hořčíku v půdě. Ten se projevuje žloutnutím jehlic. Můžete vyzkoušet aplikaci hořké soli, kterou koupíte v každém zahradním centru kde mají hnojiva asi za 50kč. Jinak tento druh nemá moc rád znečištěné ovzduší, pokud bydlíte ve městě, je možné, že se jedná o reakci na dané prosředí. Ještě mě napadlo proschnutí ale to mi připadá u 3 roky starého stromu méně pravděpodobné.

S pozdravem K.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 122.246 (?), 25.6.2009 19:09

Děkuji za radu. Hořkou sůl jsem již aplikoval. Nevím, kdy se projeví tato aplikace, tak budu doufat! Ještě jednou díky. Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
IrčaRam. - (1) - 248.247 (?), 19.6.2015 19:57

Dobrý den. 

Tato otázka žlutnutí mne tak trápí.Hnojíme hnojivem z Agra a ještě hořkou solí.VVše nám jjde super, až na převislý cypřišek nootkánský.2 roky rostl pěkně.Již dva roky-teď ttřetí moc neroste.V zimě je hnědý-jako suchý strom-ale suchý není.Z jara trochu zezelená, ale žloutne a schne a větvičky se hodně lámou a padají..Když je sucho zalváme, takže by neměl být suchý..spodní větve již nemá.Vysoký je 2 metry a něco.V srpnu mu přidáváme SILVA tabs-jako ostatním stromkům.Bydlíme na vsi-na okraji vsi daleko od cesty.15a3 km máme elektrárny a 14km i Paramo-je možn, žeza toto mohou nečistoty a prach?Už si s tím nevím rady.Z jara by jsem asi musela již koupit jiný-stený stromeček a začínat opet od maličkého.Každá rada je ted vzácná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 224.162 (?), 21.6.2015 23:43

Foto napoví ;-) (resp. může napovědět: celkové foto, detaily, spodek a okolí rostliny apod.)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika