Borovice Osinatá - hnědnou jehličky



host - 93.14 (?) 
15.9.2015 17:17, zobrazeno: 5658x

Zdravím,
chtěla bych se zeptat, jestli by to někdo nevěděl - mám za oknem borovičku osinatou, mám jí cca rok, v zimě i v létě se jí dařilo fajn, teď ale opadávají a hnědnou skoro všechny starší jehlice, je to u této borovice normální nebo je to nějaká choroba? Nebo jsem jí třeba více zalila a nesnáší to? Díky moc. Andrea


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 182.227 (?), 15.9.2015 20:37

Jestli chcete pěstovat borovici v květináči, musíte ji každoročně přesadit do většího květináče a dát dobrou zeminu a přidat nejlépe pomalu působící hnojivo. I tak ale vždy mohou být problémy a růst nemusí být ideální.Ale hlavně, borovice jsou venkovní rostliny. Takže i přes zimu musí být venku.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 131.10 (?), 15.9.2015 21:13

Dobrý večer. Borovice v intervalech 3 až 4 roky onovuje jehlice. Tento strom nepotřebuje zvláštní péči, protože je téměř "nesmrtelný".  Je třeba dodržet letní přiměřenou zálivku a v zimě potřebuje zimní klid bez vánočních světélek a jiných teplených zdrojů. Nesouhlasím s tvrzením, že borovice potřebuje každý rok nový a větší květináč. Borovička potřebuje propustnější substrát a občas lehce přihnojit. Velikost květináče - bonsaj misky do jisté míry určuje velikost stromu. Nevadí ji, že promrzne, ale uschne když ji i vzimním období nezalejete. Zdeněk   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 15.9.2015 21:17

Počkejte, my si nerozumíme. Paní chce mít borovičku hezky obalenou jehlicemi. Jestli jí nebudou vadit holé větve jako u bonsaje, klidně ji může přesadit jednou za pět let. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.13 (?), 16.9.2015 12:17

Díky moc za reakce,

borovička byla i v zimě za oknem, v chladu, nehodlám jí samozřejmě ověšovat na Vánoce smiley

jinek co se týče toho přesazování, nemusím ji mít obalenou moc jehlicemi, líbí se mi i tak jak je, ale nechtěla bych, aby měla nějakou nemoc a aby se jí dařilo dobře, slyšela jsem, že borovice mají někdy sypavku, ale nevím v reále jak to vypadá, za předpokladu, že to opadávání je vyměňování jehliček, je to fajn. Mám jí teprve rok, tak nevím, jak je stará, ale připadá mi tak 3 roky.  Obalená hustě nebyla ani, když jsem jí koupila, je možné, že je normální, že je má hlavně na koncích... Jde mi prostě o to, aby se cítila fajn.

Moc jí nehnojím, snad to nevadí, chemii moc ráda nemám, nevíte o nějaké alternativní přírodní látce místo hnojiva pro borovičky? Mám ještě himalájskou, kleč a korejskou jedličku smiley

Jinak se mějte hezky a dík. Andrea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika