Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pred nekolika lety jsem si u znameho narezal jalovec. Zasadil, nektere rizky se ujaly, a dnes jdou z nich docela vysoke rostliny, ktere snad vysadim konecne k plotu. Zarazilo mne, ze se letos objevily plody. Chtel bych se zeptat, zda :

- je na obrazku skutecne Juniperus communis, nebo to je neco jineho (vlevo je tis, to vim ;-)), pripadne co mam lepe nafotit, aby sel poznat. Je to diky me (ne)peci takovy nevzhledny dlouhan, spatne se foti. Dva roky rostl zapomenuty v rohu zahrady v zivem plote, kde jsem jej docasne umistil a potom zapomenul.

- kdyz se objevily plody, je vyhrano, znamena to, ze v okoli je nekde samec nebo jsem si samce nevedomky take narizkoval? Nebo se takto chovaji bezne i kdyz nemaji samce a nedozraji? Kvety jsem bohuzel nezaregistroval, podle nich by to asi bylo jednoduche urcit.

- mohu bez starosti plody tohoto jalovce pouzit do jidla, nebo riskuji otravu?

Diky,

Martin

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika