Vanesa (šlechtitel p.Buzrla)



Stránky: 1,  2   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?) 
21.10.2021 14:35, zobrazeno: 4511x

Letos se mě urodily první dva plody na tříletém roubu.Přežilo jedno a před dnešní vichřicí jsem jej raději včera sklidil. Je trochu zdeformované.Usmislelo si růst v paroží dvou větví.Dobu sklizně zatím jenom zkouším dle rodičovstva.A tam je další problém, někde se uvádí křížení mezi Topaz x Goldrush a jinde zase mezi Rajka x Pink Lady. Klonil bych se k první variantě křížení a budu jej používat pokud se nedovím ověřenou informaci.To se ovšem v mainstreamových periodikách těžko dovím.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 44.148 (?), 22.10.2021 8:26

A co my s tím tady když Vanesu mohou pěstovat jen kámoši kámošů, kteří si sehnali rouby, protože stromek se oficiálně koupit nedá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.1 (?), 22.10.2021 9:36

Pan Buzrla prodal licenci do Rakouska, takže nejspíš tam. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 22.10.2021 10:30

Co s tím tady 44.148.Třeba jen to aby zdejší komunita ovocnářů získala přehled co se děje v českém amaterském šlechtění a zahraničních odrůdách.Ovocnařina jádrovin je mnohem bohatší než stále protěžovaná mainstreamová propaganda vyvoleného šlechtění a odrůd.

Před asi 18 lety jsem zjistil stále stejnou nabídku jabloní.Nevymlouval jsem se na kamoše a začal jednat.Kontaktoval jsem genetickou banku dále Litoměřice a oni mě za úplatu ochotně zasílali podnože a rouby Dělal jsem stromky odrůd které mě zajímaly.V jednom roce vše ustalo.Genetická banka zákazem pro amatéry a Litoměřice výmluvou o zrušení matečnice.Dálší možnost jste mohl využít na e-shopech kdy se před lety otevřel koridor z Polska.Do roka a půl zákaz.Kdo nezaváhal mohl si pořídit třeba Cameo, Enterprise,Holiday. Zájem o poznávání a trpělivá práce jsou moji kamoši pane 44.148.

Zahradě a poznávání zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 236.1 (?), 22.10.2021 12:03

Ve světě se pěstuje přes 10 000 odrůd jabloní, připočteme-li k tomu ty staré a lokální, tak ještě mnohem víc. Myslíte, že by se měly všechny publikovat, množit a prodávat u nás? A když se tak neděje, že je to vinou prolhaného mainstreamu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 219.76 (?), 22.10.2021 12:44

No pokud se jedná o propagaci odrůd pana buzrlu, tak o to asi nestojí. Pro seznámení české ovocnářské veřejnosti asi nic nedělá / nebo alespoň nevím/, stromky na svých stránkách nenabízí a jedinou propagaci co vím dělá rakouská firma z Poysdorfu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 23.10.2021 9:58

Doktore 236.1 pokládáte otázku a hned podprahově odpovídáte.Přesto odpovím.Více jak 10 000 odrůd na světě mainstream neopravňuje informovat léta pouze o 10 odrůdách stále dokola a doporučovat k výsadbě.Náhodou jsou to odrůdy již léta z jednoho šlechtění.Ovocnáři si zaslouží vyváženou a hlavně objektivní informovanost z celého spektra odrůd které si to zaslouží svojí chuťovou kvalitou a plodovými vlastnostmi.Co se léta děje je pouze mainstreamová propagace spojená se záměrnou nedostupností (zákazy genové banky a další omezení) pro ovocnáře ke získání množitelského materiálu. I ten pan Buzrla vám vadí patrioti.

Zahradě a objektivní ovocnařině zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.76 (?), 23.10.2021 19:26

Pan Buzrla mi fakt nevadí, naopak jsem rád, že jsem se dozvěděl o dalším šlechtiteli. Ale on, pro propagaci svijí práce v Česku nic nedělá. Asi nemá zájem.

Například p.Kumšta svoje jabloně nabízí a dají se dost běžně koupit. Takže bych to nesváděl na mainsteam. Ono je třeba nezaměňovat reklamní propagaci a nezájem o sebeprezentaci. PepaS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 24.10.2021 11:22

Samozřejmě že dělá.Zasílá svoje šlechtěnce na degustace.Letos v únoru dokonce na degustaci v Holovousích.Umístil se na 3 (Sissi) a 4 (Briliant) místě.Potřebuje si zřejmě ověřit jak obstojí jeho šlechtěnci oproti profesionálním ústavům.Je zjevné, jeho produkty jsou vidět akorát je nezaznamenal mainstream.Můžem se dohadovat zda záměrně či z neznalosti.Zapomínají na to že mají informovat o ovocnařině zvláště pokud se vyskytné šlechtitel takových kvalit. Předplatitelé to od nich očekávají.Již před mnoha lety dali šanci panu Kumštovi na jedné nebo dvou stránkách.Už si pořádně nepamatuju.Je to dávno.Od té doby nic.Máme tu třeba Vršovský granát který mě zajímá.Ani nevím kdo je jeho šlechtitel.Informace žádné.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 9.10.2022 12:09

Vanesa - 2022 - rouby na Buzrlově stromku

Letos zarodilo více roubů ale ještě ne všechny.Sklízet budu nejspíš až za týden.Tak trochu se mě splnil sen o čistě oranžovém jablku.Na osluněné straně je sice červeno růžové líčko ale základní barva má nádhernou a výraznou žlutooranžovou barvu.Na stromě jsou jablka výrazná a připomínají meruňkovou barvu ovoce.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika