Sloupcovitá jabloň



Stránky: 1,  2   
host - 156.90 (?) 
3.5.2012 15:18, zobrazeno: 9545x

Hezký den,

na podzim jsem vysadila sloupcovitou jabloň a teď mi k mému milému překvapení krásně kvete. Je tak 50cm vysoká, ale mám problém, vypadá to, že jí umrzla horní špička, tak cca 5 cm, co s tím? Někde jsem četla, že terminál se nesmí ustřihnout, jinak neporoste už do výšky, poradíte prosím?

děkuji Kája

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.182 (?), 3.5.2012 16:01

Určitě vyrazí náhradní terminál, jako u každého stromku.  Ty květy bych ale doporučila otrhat, aby se nevysilovala, když jste ji teprve na podzim sázela.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Worrn - (1) - 168.68 (?), 3.5.2012 19:07

Četl jsem někde doporučení, že u "čerstvě vysazených stromů se má zamezit kvetení odsraněním květů. Je to nutné, ovlivní to výrazně růst, lze odstranit květy až po rozkvetení, nebo až počínající plody?Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6508) - 9.2 (?), 3.5.2012 19:55

Stromek si něco zreguluje sám. Nechvátejte a pokud bude z čeho, klidně nechte dvě - tři jablíčka na ochutnání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
áda1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 103.255 (?), 3.5.2012 23:11

S vyzráváním letorostů má problémy celá řada nových jabloní a čím výše je pěstujeme, tím je to výraznější, moje zkušenost je, že po namrznutí je dobré na vrcholu ponechat pouze jeden nejsilněji rostoucí listový pupen ostaní okolo vylámat, jinak se Vám vytvoří na stromku každý rok taková nazval bych to košťátka s bočními terminály , když jsem stromky koupil, nevěnoval jsem tomu patřičnou pozornost a nyní musím buď vylomit nebo zaštípat, a samozřejmě ještě záleží na odrůdě, jsou velké rozdíly ve snaze vytvářet boční terminály a samozřejmě vrchol nestříhat...  Letos byly mrazy extrémní, ale bylo to i v létech kdy byly mrazy malé - patrně z důvodu výše uvedeného... Dvě tři jablíčka na ochutnání jsem ponechával také od druhého třetího roku po výsadbě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.182 (?), 4.5.2012 0:00

Je stromek a stromek. Pokud je to na podzim sázený proutek výšky 50cm, tak bych letos jablko nenechala ani jedno, až za rok.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6508) - 14.199 (?), 4.5.2012 6:25

Paní L. špatně čtete. Není to proutek, ale sloupovitá jabloň. Předpokládám, že nebyla prostokořenná, ale z kontejneru. A i kdyby byla prostokořenná, není to zcela jistě proutek ve smyslu špičáku. Když tazatelka ponechá tři plody, jeden, možná dva ještě něco zlikviduje. Dvě jablka určitě stromek nějak strašlivě nevysílí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 4.5.2012 10:48

:-))) PP, četla jsem dobře, ale jak podle vás vypadá balerina o výšce 50cm sázená na podzim?           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 4.5.2012 11:06

Já bych asi květy odstranil kvůli rychlejšímu růstu. Na druhé straně chápu nedočkavopst pěstitele a nemyslím si, že ponechyné plody stromku nějak zásadně vadí. Pokud přiroste kvůli jablíčkům tento rok o pár cm méně, nic hrozného se nestane. V mojí malé školce mi občas nějaké stromky zakvetou a protože jsem nepořádný, nechávám je.  Občas se takový stromeček pod plodem zohne, ale to je vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6508) - 14.199 (?), 4.5.2012 11:24

Přesně to jsem měl na mysli. Sloupovité jabloni těch pár cm chybět nebude a zbylé jedno jablko udělá pěstitelce radost. Pokud ho stromek ponechá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika