Rubelit



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?) 
9.6.2021 12:29, zobrazeno: 2374x

Ač se jedná o střížovickou odrůdu je kolem této sorty nějak tajemno.Ani mainstreamoví snaživci a časopisy se o ní nezmiňují.Na českých webech jsem nenašel ani z jakého křížení tato odrůda vznikla. Šel jsem na zahraniční a tam jsem se dověděl že držitelem licence je jihotirolské konsorcium KSB a Rubelit je křížencem Topaz x UEB 2732/2. Takže, kdo zaváhal již si stromek zřejmě nekoupí.Chtěl bych se pěstitelů zeptat.Pokud již někdo vypěstoval plody jestli by mohl zhodnotit jejich chuť.Rád bych věděl co mám očekávat.Na degustacích se umisťuje velmi slušně.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 35.4 (?), 9.6.2021 15:09

Koupit se zatím dá, např. ve Strážnici ho prodávají v kontejneru za 225 kaček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 9.6.2021 16:56

taky jsem zvědavý. Walter



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 247.73 (?), 9.6.2021 18:16

Před měsícem jej ještě měli. Původ Fytos. Jesli je i nyní, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 10.6.2021 6:46

Fytos Rubelit nabízí.Zda je to pouze pro velkopěstitele nebo i pro zahrádkáře nevím.Viděl jsem ještě pár nabídek ale s poznámkou není na skladě.Zda jsou nabídky aktuální a budou k dispozici i na podzim ukáže čas.Z těch minimálních informací na netu o této odrůdě mě zaujaly nepočetné snímky Rubelitu.Po čertech pěkné jablko,

Zahradě zdar - Mičurin II (470)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 7.11.2021 10:02

Včera jsem sklidil první dvě jablíčka Rubelit. To menší bylo naklovnuté, tak jsem ho ochutnal a je fakt dobré. Těžké, zatím tvrdé jablko, dužnina nažloutlá, sladkokyselá s typickou jablečnou chutí. Není ostrá po Topazu. Ještě, jaká bude skladovatelnost. To větší jsem schválně otočil nahoru stranou, která byla schovaná v listí. Sučasně jsem sklidil Braeburn. Ve srovnání s Rubelitem je moc sladký a nevýrazný, marketový...



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 27.10.2023 13:58

Rubelit - 2023 - roub na Bohemii

První dva plody.Jeden malý a druhý střední velikosti viz.příloha.Velikost zatím neřeším jsou to první kousky, spíše mě mě trápí velmi slabý růst roubu.Snad se rozjede.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Rubelit
Rubelit
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika