Roubování na pařízek



host - 92.38 (?)
7.6.2023 11:34

Elise je skvělá odrůda, navíc jedním z rodičů neméně kvalitní Natyry

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 6.6.2023 19:22

při tom roubování na pařízek mě překvapila křehkost zakořeněné podnože, na kterou roubuji. Když jsem zakládal sádek, tak to bylo roubování kopulací na pruty a ty byly pružné, řekl bych normální dřevo. Nyní, když jsem podnožový pařízek připravoval, byly kůra i dřevo tvrdé, málo pružné, velmi křehké a na lomu hladké, asi jako když zlomíte plastovou tyčku, s tím jsem se ještě nikdy nesetkal. Ačkoli bylo dřevo již v míze, vůbec nebylo jednoduché připravit zářezy pro roubování za kůru, které jsem také použil, protože kůra se lámala. Vkládání příspěvků s fotodokumentací v poslední době opravdu pokulhává. Samozřejmě čekám, kdy se příspěvek mezi novými příspěvky zobrazí, ale jestli to bude opět zpětně podle data a času vložení, tak si ho opravdu nikdo nevšimne. To mě samozřejmě velmi mrzí a nejspíš i vás, pane Petře. Vždyť dříve si fotky prohlížely stovky návštěvníků, dnes jich je jen několik. Takhle prostě nelze působit a předávat rady méně zkušeným. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.6.2023 10:56

Takže vám ohledně vkládání příspěvků s fotkami nikdo neodpověděl? Myslel jsem si, že s majitelem komunikujete. Na křehkost podnoží odpověď nemám, pane Waltře, roubuju na stromy. Zajímalo by mě, jak dopadlo roubování meruněk. Jestli někdo letos rouboval.  Pokud by jste, pane Waltře mohl poreferovat o nějakých odrůdách jabloní, které se vám osvědčily, tak bych byl rád. Pěkně se mi například chytly rouby Elise, ale co je to za zázrak? Slyšel jsem o této odrůdě poprvé, když tady sháněl rouby nějaký pán. Údajně je to nějaká holandská odrůda sice odolná vůči strupovitosti, ale opět a zase náchylná na hořkou pihovitost. Jak jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.38 (?), 7.6.2023 11:34

Elise je skvělá odrůda, navíc jedním z rodičů neméně kvalitní Natyry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 7.6.2023 11:38

dnes ráno jsem obdržel povzbudivou odpověď, kde píší, mimo jiné, že..."se pokusíme problém vyřešit v co nejkratší době". Jsem rád, že tedy ten problém chtějí vyřešit. Bylo by to fajn, kdyby si příspěvky s fotodokumentací přečetlo a prohlédlo víc lidí. A nejde tady jen o mě. Typicky tady bývaly dotazy začátečníků, jak konkrétně nějaký stromek zapěstovat, jak provést řez a podobně, ale jakmile ti tazatelé, kteří potřebují, aby se s jejich problémem seznámilo co nejvíce lidí, zjistí, že se jejich dotaz s fotkou nezobrazí mezi ostatními příspěvky, jdou hledat příště informace jinam, na jiné weby, kde jim promptně poradí. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 7.6.2023 14:41

Pro středně zkušeného ajťáky by ta "nejkretší doba" měla být otázka několika desítek minut. Zablokování účastníků trvalo týdny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.122 (?), 7.6.2023 16:20

Záleží dlouho bude trvat, než takového seženou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.6.2023 13:24

Elise je skvělá odrůda, navíc jedním z rodičů neméně kvalitní Natyry

Nemohl by jste založit vlákno s názvem Elise, napsat pár zkušeností, případně vložit pár fotek? Pokud ne, tak alespoň díky za reakci.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.110 (?), 8.6.2023 15:33
Nemohl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 14.6.2023 7:35
Pane Waltře, moje letošní roubování A2 a MM 106 je naprostá katastrofa. Už jsem mnoho těch nepodařených rozvázal a ani náznak po srůstu nebo vytvoření kalusu. Vůbec žádná snaha, už vyhazuju i ty podnože, kdo ví co to je a nebo čím je to nakažené... Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 14.6.2023 8:23

tak to je mi líto, pane Bieglere. Ale ani mně to letos na můj vkus moc nešlo. Jindy mám ujímavost tak 90%, letos je to slabší. U kopulace nebo a. kopulace není problém, ale u roubování na pařízky M9 se mi vedle místa přiroubování pod páskou udělaly vzduchové kapsy a v nich mi v letošním mokrém a studeném jaru zkondenzovala vlhkost, no a roub se mi pak v tom vlhkém prostředí nechytil. No ale je to také podle odrůd, na podzim jsem koupil jabloň Luna, tak jsem jí hned střelil na dva pařízky a na obou rouby zaschly. Budu tedy musel v srpnu něco naočkovat. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika