Plíseň na listech



MAHO - (25) - 87.2 (?) 
8.6.2014 12:12, zobrazeno: 9017x

Vážení přátelé,

letos na jaře jsem postříkal ovocné stromy postřikem proti houbovitým chorobám (hlavně ochrana meruněk) a nyní v červnu vidím plesnivé listy na Kalině a ošklivé fleky na listech jabloně. Nevíte co s tím? Mám to ještě nyní v červnu něčím ošetřit? Děkuji za rady.

Kalina
Kalina
jabloň
jabloň
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 8.6.2014 12:40

Co je kalině, nevím. Na jabloni to vypadá na strupovitost. Na postřik už je asi pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 8.6.2014 15:30

Také si myslím, že na listu jabloně je strupovitost.
Na kalině jsou roztoči, zřejmě vlnovník. Těm se letos mimořádně daří. Zahrady u dobných pěstitelů, které jsem měl letos možnost vidět, případně ošetřovat, nejvíce trápí roztoči a mšice. Je to tak i u mne. Ani obávané pilatky letos tolik neřádily. Svilušky a vlnovníci + mšice tady vedou.

Před obědem jsem se vrátil ze zahrady syna. Koupil dům a na zahradě je mladá hrušeň na kdouli, odhaduji tak 3-4 roky. Má asi do 10 plodů. Když jsem ji před 14 dny spatřil, na většině listů byla obsypána vlnovníkem, v rozsahu daleko větším, než má tazatel na kalině. Hned jsem se vrátil domů, namíchal do litrového postřikovače Hycol Z + Nissorun a dojel ošetřit. Většina roztočů " odešla", ale listy vypadají hrozně, tak jsem stromek podpořil stimulátorem Sviton + Hycol Z.

To uvádím jako příklad toho, že Nissorun účinkuje i na jiné roztoče než je sviluška, na kterou je registrován. Byly zde několikrát o tom dohady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 135.88 (?), 8.6.2014 21:31

Připojuji drobnou poznámku k první fotce:

pane Martine, jste si jist, že je to kalina? Druh neznáte?

Mně to žádný známý druh kaliny nepřipomíná. Mnohem spíše bych to tipoval na pustoryl - "jasmín" - Philadelphus.

A na rozdíl od p. Vinšálka se domnívám, že to není napadení roztočem, ale - jak jste sám napsal - spíše nějakou plísní. (mohu se málit). Takže bych - za sebe - volil postřik nějakým fungicidem na listové skvrnitosti a plísně...

Josef.

Foto celého keře a hlavně případného květenství by k určení keře (o což tady ale nejde) pomohla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.209 (?), 8.6.2014 21:55

Na strupovitost zkuste Syllit (opakovane), zkusenost s tim zatim nemam, zacal jsem pouzivat Syllit az letos. Potreboval jsem ho loni, jedna jablon, pred niz je situovan sklenik a je tedy kolem ni horsi proudeni vzduchu, to loni v nepriznivem pocasi seredne odskakala na strupovitost. J.R.

Objeví-li se strupovitost na listech, potom se k zastavení nebo alespoň přibrzdění infekce doporučuje eradikační zásah vhodným fungicidem. V minulých letech vykazoval nejlepší účinnost dodinový fungicid Syllit 65 (Syllit 400 SC).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika