Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 121.230 (?)
11.7.2012 10:17

Naprosto stejné zkušenosti na citrusech (ale proti červcům) s přípravkem Biool - "prosáknutí" jako na zkrz umaštěný papír :-). Doporučují aplikaci až do skanutí, ne jen klasický kapénkový postřik, takže listy jsou celé "v oleji".

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 10.7.2012 21:12

Z neřepkových smáčedel patří starší Silwet L-77 i novější Silwet Star mezi tzv. supersmáčedla. Jsou to neiontová organosilikonová smáčedla, která mnohem účinněji snižují povrchové napětí postřikové kapaliny, než běžná smáčedla na bázi vyšších alkoholů.

Ke špičkovým smáčedlům patří také Trend. Ten fy Du Pont dodává k některým svým herbicidům zdarma. Bohužel při jeho normální koupi stál 1 litr (menší balení není) okolo 500 Kč bez DPH.

Letos přišla fy Agrovita se čtyřlístkem nových smáčedel, z nichž např. Adaptic je doporučován mimo jiné k zvýšení účinnost glyphosátů, graminicidů a insekticidů ze skupiny pyretroidů. Lze použít i v zelenině a ovocnářství.

Velocity je smáčedlo speciálně vyvinuté pro zvýšení účinnosti systémových fungicidů, zejména azolů, strobirulinů a lokálně systémového prochlorazu.Lze použít m.j. i v zelenině a ovocnářství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.66 (?), 11.7.2012 8:14

Princip smáčedel je v chemickém složení-ve své molekule má hydrofilní část (funkční skupinu)a hydrofobní část, hydrofilní zajišťuje rozpustnost ve vodě, hydrofobní pak zachytí mastnotu, tím zajistí její rozpuštění ve vodě.

Moje špatná zkušenost je pravda několik let stará-použil jsem postřik na bázi oleje na pkojové rostliny a část mi po několika týdnech odešla. Pravděpodobně došlo k zalepení průduchů na listech.

U stromů může být situace jiná.

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 11.7.2012 9:43

Potvrzuji rizikovost preparátů na bázi olejových emulzí při aplikaci na "některé" olistěné rostliny. Konkrétně v mém případě po použití prostředku Biool na citrusech proti sviluškám došlo k postupnému poškození povrchové vrstvy, následného "prosáknutí" olejové složky do listů a jejich následnému opadu. Naštěstí citrusy po ztrátě listové plochy rychle regenerují. Od té doby používám tyto prostředky výhradně na neolistěné rostliny do období počátečného rašení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 121.230 (?), 11.7.2012 10:17

Naprosto stejné zkušenosti na citrusech (ale proti červcům) s přípravkem Biool - "prosáknutí" jako na zkrz umaštěný papír :-). Doporučují aplikaci až do skanutí, ne jen klasický kapénkový postřik, takže listy jsou celé "v oleji".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4503) - 38.136 (?), 11.7.2012 13:36

Tak dnes 32 obalečů jablečných. Blíží se to, blíží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4503) - 38.136 (?), 17.7.2012 20:26

Tak jsem využil okénko mezi dešti a stříkal jsem jádroviny Mospilanem a Zatem. Podle mého lapáku je akorát čas, podle AMS SET pro HK je začátek kladení, čili ovicidy. Tak jsem se snad strefil. Révu jsem vzal Ridomilem Gold MZ, rajčata Ortivou, cibuli taky Ortivou. Už 3 hodiiny nepršelo, tak snad OK. Jo a okurky Aliettem. Zatím nic nezraje, tak v poho. Může lejt. HK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 156.8 (?), 17.7.2012 21:33

Zatem? To je ale fungicid, ne? Proti houbovým chorobám?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.121 (?), 18.7.2012 7:40

Zato v této době působí na skládkové choroby, mimo jiné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1623) - 161.61 (?), 17.7.2012 21:59

Chlapi, závidím vám.Můj boj o plody zkončil 18.května.Pro těch 25 plodů jablek co přežili krůt u zdi nemá cenu provádět monitoring na obaleče ani načínat Madex.Ošetřím lokálně dle intuice a zkušeností ty dvě mladé palmety u zdi.Doufám, že vy šťastnější svoji snahu dovedete do zdárné sklizně. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10156) - 70.240 (?), 18.7.2012 12:30

Kukyne, já snad přijedu k Tobě na školení, jak zakročit proti těm dotěrným obalečům a taky abych zkontroloval, jestli máš opravdu tak nečervavé ovoce.

laugh

Dočasné příměří bych vyhlásil pouze obaleči východnímu, kterému bych snad mohl odpustit napadené výhony a zatuhlý klejotok na některých broskvích, které mně milostivě nechal dozrát bez hniloby. Je to velký rozdíl pěstovat meruňky a broskve s naprosto minimální červivostí (i později je zanedbatelná) a jádroviny, popř. švestky s místy masivním poškozením. Samozřejmě, že tyto peckoviny zase nejsou trvanlivé, oproti jádrovinám. Ale i tady v okolí je někdy výskyt napadení velmi rozdílný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika