Odrůda Pinova



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?) 
22.2.2011 20:05, zobrazeno: 85722x

Může se někdo, prosím, podělit o zkušenosti s pěstováním této odrůdy ve středních polohách?

Zajímá mne především jak moc trpí strupovitostí, její dozrávání a chuť, skladovatelnost. Údaje, které jsem zatím zjistil, se v tomto směru dost liší.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 43.70 (?), 22.2.2011 20:20
Pinovu jsem jedl jen z obchodu s ovocem a zeleninou (alespoň tam byla jmenovka) ale moc mně nejely. PaR
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 132.91 (?), 22.2.2011 23:53
Nejela Vam možno preto, že nebola ideálne skladovaná. Pinovu som pestoval v minulosti na M9, ale odroda má každú jar tak vysokú násadu kvetov, ža jabloňka zababčila. Teraz ju mám na MM104 a ešte sa mi zdá podpník málo bujný. Vďaka vysokej rodivosti-najmä na krátkom dreve- má malé prírastky. Ak chcete výberové plody, treba prebierku plodíkov. Jablká sú lákavé-žiarivo pomarančové, žíhané. Šupka suchá. Skladovateľnosť výborná. Ani o tomto čase neztráca chuť, ktorá silno pripomína muškát či Coxovu renetu. Vyčítam jej akurát trocha suchšiu a menej harmonickejšiu dužninu. Ak sa jej darí v nížinách, verím že zarodí aj v repnej oblasti. Nie je rezistentná, ale v minulom kritickom roku obstála dobre. Na plodoch bola sem tam chrasta a listy občas chytené. Nazval by som ju ako "tolerantnú k chrastavitosti." Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 58.118 (?), 23.2.2011 6:39
Pinova Vám "nejela"? Mne "nejede" paradajka z hypermarketu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.70 (?), 23.2.2011 16:28
Souhlasím s Vámi, ovoce z marketu stojí za prd. PaR
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?), 30.4.2011 10:40

Vážení přátelé, chtěl bych Vás rovněž poprosit o vlastní charakteristiku odrůdy Pinova. Pěstování v Čechách. Např. zda každoročně dozraje, chuť a porovnání s podobnou odrůdou, hlavně skladovatelnost v běžném sklepě, neboť dostupné zdroje se velmi liší s dobou skladovatelnosti a uvádějí únor, některé květen. N ázory profesionálů se rovněž značně liší. Prosím jedná se mi o vlatní poznatky, nikoliv citace pomologie. Velice bych přivítal, kdyby někdo mohl tuto odrůdu chuťově porovnat s odrůdou Mairac, nebo např. s odrůdou Civni, či s Odrůdou Gala.

 

           Děkuji mnohokrát Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.70 (?), 30.1.2012 13:38

Pinova je velmi chutné jablko a vzhledově krásné oranžové barvy.Já mám asi 30 stromků které jsem si dovezl z Itálie a jsou na podnožích M9,takže s vysokou rodivostí.Mají-li dostatek vlahy, tak jsou absolutně bez chyby. Sklízím září-říjen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 178.186 (?), 30.1.2012 19:39

Pinova má tak vysoký potenciál pravideľnej rodivosti a vysokej násady kvetov, že ju kľudne môžete pestovať aj na stredne vzrastnom podpníku. Napr. na MM106. Na M9 a podobných typových podpníkoch hrozia pri nadúrode malé prírastky a zababčenie stromkov. Robíte júnovú prebierku plodov?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 190.179 (?), 26.2.2012 11:49

Práve sme dojedli posledné jablká odrody Pinova. Pivnica pre uloženie ovocia a vína je vymetená, okrem demižóna s vínomcheeky.  Plody Pinova sú stále vo výbornej kondícii, k počudovaniu šťavnaté a nesmierne voňavé po odrode Coxova reneta. Kyseliniek už je v dužnine menej. Na jeseň vydržali na strome bez problémov ranný mráz mínus 5 st. Celzia. V tomto roku bude u mňa úroda jabĺk výrazne lepšia ako vlani (vypustil som jesenné hnojenie kompostom). Nasadené na kvet majú všetky odrody (Topaz, Rajka, Orion, Sirius, Melodia, Angold, Braeburn...) Rezať jablone začnem až v marci. Na snímke je vidieť, akú vysokú násadu na kvet má každoročne odroda Pinova, podobne ako Gala Schnitzer Schniga.

Pinova- február 2012
Pinova- február 2012
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 26.2.2012 12:43

Zdravím Vás Paľo, snědli jsme vzorek Pinovy a je vynikající yescheeky. Dala by se tato odrůda naočkovat nebo naroubovat na Idared?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika