Odrůda Admiral



   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?) 
13.3.2021 22:54

Letos se mi to nepodařilo, ale ještě bych mohl vzít nějaký roub a v dubnu naroubovat. Ukázka jablka příští rok,-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1763) - 168.103 (?), 13.10.2020 21:54

v tuhle dobu má "nedobrá" jablka snad jedině Strýmka. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 14.10.2020 10:59

Přes tolik letošního deště není tady ani na Vysočině žádná zvláštní strupovitost, snad jen sazovitost. Proti strupovitosti nestříkám nikde. Nakonec ani na meruňkách a broskvích nebylo nějak zvlášť hodně strupů, byly mnohem horší roky, kdy některé plody meruňek byly z jedné strany skoro černé.  Co se týče Admirálu, tak by se dalo říci, že ty rouby mají všude takové zvláštní specifické olistění, takže bych to na záměnu neviděl. Jinak já z nedostatku místa roubuju co se dá, kam se dá, takže to nikdy nebude výstavní záležitost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 14.10.2020 11:49

Petře, vody je tady u nás na Hané letos konečně dost. Zatímco minulý týden, když jsem odděloval asi třetinu desetiletého keře H.lísky pro kamaráda a v třiceti cm středně propustné zeminy bylo sucho na prach, tak teď už tři dny nepřetržitě prší, řeka Morava v Kroměříži letí bystře vpřed a nahoru téžfrown-uvidíme zítra a hlavně o víkendu, jak to dopadnecheeky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 14.10.2020 15:20

"Topíme pánu Bohu do voken"? To jsem vždycky slýchaval, když jsem v topné sezóne příliš dlouho větral. Teď zase pro změnu vypouštím dešťovou vodu zbúhdarma do země, protože nemám podzemní nádrž, a nechci, aby mráz všechno v zimě rotrhal. Letos jsem zbytečně navýšil kapacitu na dešťovou vodu přibližně na 8 000 litrů. Vůbec nebyly potřeba. Tak snad příště. Když zmiňujete Kroměříž, tak jakási paní Alena z Kroměříže vkládala pěkné fotky a příspěvky o velmi pozdních meruňkách. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 217.18 (?), 30.10.2020 8:17
Mojich pár Admirálov v tejto sezóne.Zatiaĺ som zjedol jeden plod, bol vynikajúci.Rodia my zatiaľ dva stromy, obe na m9.Na jednom boli plody pehovité, na druhom nie.Tretí strom Admirálu na podpníku m9 som vysadil asi 5 metrov od asi 10-12 metrov vysokého smreku vo dvore ktorý má okolo 40 rokov, keďže pôda v jeho okolí by mala byť kyselejšia, som len zvedavý ako sa bude Admirál správať v takejto kyselejšej pôde, či to náhodou nepotlačí tú pehovitosť plodov.









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 30.10.2020 9:44

Nádhera. Jestli Vám vadí ty flekaté plody, tak mně je pošlete, já je hned zbaštím. cheeky Když uvážíte, že hořká skvrnitost, pokud to je hořká skvrnitost, vzniká z nedostatku vápniku v plodech, tak to kyselejší půda asi nevyřeší.  Další důvod je přehnojování dusíkem a draslíkem, bujný růst a menší množství příliš velkých plodů.  Každopádně se mně z Vašich fotek sbíhají sliny. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.45 (?), 22.11.2020 17:58

Dobrý deň, tento rok sa mi podarilo kúpiť odrodu Admiral na MM106 tak som rovno zasadil 2 kusy (keď už ju tu tak chválite). Bežne sa v mojom okolí dala kúpiť iba na M9 alebo M26.  Premýšľaľ som nad tým, že pokiaľ sa mi nepodarí zvládnuť horkú škvrnitosť na akceptovateľnú úroveň preštepil by som Admirála inou odrodou. Chcel by som sa spýtať či Admirál ako medzistupeň medzi podpníkom (podnožou) negatívne neovplyvní naštepenú odrodu ktorá bežne netrpí horkou pehovitosťou, či by nebolo nakoniec lepšie Admirál úplne vykopať a zasadiť kompletne nový stromček inej odrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4487) - 25.216 (?), 23.11.2020 17:35

Ovlivnění je možné, ale mám zkušenost s jinými odrůdami (Idared roubovaný na Shalimar, který je samozřejmě zase na nějaké podnoži), ale nemusí se dít nic. Odřízl jsem korunku a rouboval za kůru. Obrovské přírůstky, velmi velké plody Idaredu, ale jejich mizerná skladovatelnost díky nepoměru kořenů a koruny. Kořenový systém pumpuje živiny do pár roubů. Zhruba za tři roky jsem zapěstoval korunu pořádnou, kořeny už nejsou v převaze nad ní a plody jsou OK. Je škoda likvidovat celý stromek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.10 (?), 24.11.2020 21:19

Já jsem měl jeden Admirál na M7 asi 4 roky, koupil jsem ho kvůli roubům. Krásně rostl, od druhého roku vždy měl násadu. Letos odhadem k 10 kg, ale nakonec jsem sklidil jen 3 pihovaté plody, jeden už shnil. Tak jsem ho zlikvidoval a nechal jen pár přeroubovaných větví na jiném stromku na M9 (stáří 8 let, přeroubováno před 2ma lety). Něco letos měl, ale také pihovité. Ještě to kvůli chuti a skladovatelnosti budu zkoušet, jestli se to časem nezlepší. Asi by to taky chtělo pečlivě protrhávat na jeden plod, jinak se vytlačují a je silný propad. Jo a ještě jeden problém - je silně napadán sršni (asi vědí, co je dobré...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika