Nemocná jablka?



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?)
8.10.2010 12:14

Předpokládám, že to vypadá nějak podobně jako toto.

Řekl bych, že se jedná o kaménkovitost. Může být způsobena deficitem bóru - doporučuji lehce (bor je stopový prvek) přihnojovat boraxem, pokud na jaře stříkáte, není od věci tak k druhému postřiku - to už jsou listy - přidat 1%  boraxu. Většinou se na tom spolupodílí i těžké jílovité půdy.

Já jsem míval takhle znetvořenu poměrmě malou část násady, kterou jsem zač. léta protrhal.

Kaménkovitost způsobují i viry, v tom případě je (údajně) provázena postupnou ztrátou plodnosti stromu. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 109.108 (?), 6.10.2010 17:20, zobrazeno: 4129x

Na jablkách, jejichž odrůdu naznám, je jakoby "husí kůže".Zní to dost blbě, ale jako laik to neumím lépe popsat.Chybí něco stromku, který je zasazen před 3 roky?Díky za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 6.10.2010 22:15

Nebyla by fotka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 8.10.2010 12:14

Předpokládám, že to vypadá nějak podobně jako toto.

Řekl bych, že se jedná o kaménkovitost. Může být způsobena deficitem bóru - doporučuji lehce (bor je stopový prvek) přihnojovat boraxem, pokud na jaře stříkáte, není od věci tak k druhému postřiku - to už jsou listy - přidat 1%  boraxu. Většinou se na tom spolupodílí i těžké jílovité půdy.

Já jsem míval takhle znetvořenu poměrmě malou část násady, kterou jsem zač. léta protrhal.

Kaménkovitost způsobují i viry, v tom případě je (údajně) provázena postupnou ztrátou plodnosti stromu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika