Melodie



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?) 
13.3.2015 15:51

Ano, asi tak nějak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.3.2015 16:19

Když se přejím meruněk, broskví nebo švestek, tak mně je taky těžko a blivno. Ale co říkáte na svět plný fungicidů? Já už musím být hodně promořený. Údajně prý vydrhnout citronovou kůru nestačí. Prý se musí asi půl hodiny nechat vylouhovat v 60°C vodě, aby se všechny ty chemikálie uvolnily. A čaj? Nedávno jsem sledoval test na zelené čaje a prakticky všechny uvedené překračovaly i několikanásobně povolené obsahy fungicidů. Černé na tom nebudou o nic lépe. Já jen, že jsem konzument obou druhů čaje i citronové kůry. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.9 (?), 16.3.2015 1:20

Dobrý den, možná by Vaše paní doktorka byla překvapená, že hrušky mají zhruba poloviční množstní cukrů oproti jabkům. Jablka ty cukry uspěšně schovávají za kyselinkami, které hrušky skoro nemají. Takže nejvhodnější jablko pro diabetiky je - hruškawink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 16.3.2015 8:51

S maskováním cukrů kyselinami u jablek máte pravdu, ale obsah cukrů je u jablek a hrušek plus minus (dle odrůdy) shodný. Pokud by byla pravda, co píšete, byla by výtěžnost jablkovice dvojnásobná oproti hruškovici. A to není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 16.3.2015 16:15

No, to jsou mi teda věci.
Nevědomost je asi nejlepší, člověk má alespoň klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.41 (?), 17.3.2015 8:39

Potřebovali bychom pporadit s Melodií. Loni se na ní u našich na zahradě nějak zapomnělo. Takže nebyla ostříhaná. A ještě k tomu ji dole kmínek poškodila zřejmě sekačka. Jak nyní zastřihnout? Dlouhé výhony zkrátit cca na 1/3? Korunka se začíná větvit přibližně ve výšce 150cm, podnož: semenáč. A co kmínkem? Nechat?Ošetřit voskem (balzámem)?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.41 (?), 17.3.2015 8:40

kmínek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika