Malá jablka



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?)
5.10.2010 10:55

Ty Jonathany u mně taky budou zachraňovat situaci, u nich je stav víceméně v normálu a navíc loni pauzírovaly.

Jadernička (přes 60 roků bude mít taky) má drobné plody, normálu se blíží Golden (ten letos překvapil svou odolností) a vizuálně nejlepší plody má Rosela, která mi letos poprvé zaplodila -  škoda jen, že ta chuť nejde ruku v ruce se vzhledem...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 200.227 (?), 4.10.2010 22:41, zobrazeno: 10959x

Letos jsem měla na většině stromů malá jablka. Přitom stromy byly běžně zalévané, přihnojené... Chápala bych to, kdyby jich byl na stromě nadbytek a dostatečně se neprotrhaly, ale bylo jich celkem přiměřeně. Čím to může být? A co udělat příští rok, aby byla úroda větší?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 5.10.2010 7:24

Řekl bych, že se na tom podepsal mimořádně blbý rok a drobná jablka jsou problém i většiny mých jabloní.

Asi bych z tohoto roku nedělal žádné velké závěry -ale hlava mi to taky nebere, mám stromky, na kterých byla třeba 4 jablka, vláhy bylo víc než dost a nyní mají třeba 2cm v průměru...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 42.254 (?), 5.10.2010 9:14

Je to asi tak, jak píše pan Tomast, byl mimořádně podivný rok. Moje novější odrůdy jabloní mají také malá jablíčka. Pouze Jonathan a dvě osmdesát roků staré jabloně, jejichž jméno neznám, mají jako vždycky překrásná a veliká jablka. Ty osmdesát roků staré jabloně jsou strašně vysoké a rozložité, mnoho roků jsme je netrhali, upřednostňovali jsme sklizeň z novějších jabloní, protože jsou to zákrsky a daly se proto lépe otrhat. Letos už máme připravené dlouhé žebříky a o víkendu jdeme na ně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 5.10.2010 9:41

Je to tak. Ty staré odrůdy daly těm novým letos pěkně na frak. A nejde jen o velikost, Některé moderní rezistenty jsou drobné a strupaté,  ty staré, přirozeně odolné jsou čisté. Divný rok.

krajová odrůda
krajová odrůda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 5.10.2010 11:03

Já si na velikost plodů v letošním roce nemohu naříkat. Např. i ten loni kritizovaný Topaz i přes bohatou násadu má plody střední velikosti. Nádherně veliké a vybarvené plody měly nebo částečně ještě mají odrůdy Angold, Jonalord, Jonagored a Delor velikostí i vybarvením předčil Rubíny. Na malé plody si nemohu stěžovat i u pozdních Sirius, Goldstar a Melrose.

Drobné plody má letos Opál, přeplozená Selena a část plodů i Rubinola.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.121 (?), 5.10.2010 14:00

Já si taky nestěžuju. Úroda je veliká a jablka taky. Část jablek půjde hned do moštu, protože je nestačíme sníst během zimy. HK KUKY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 5.10.2010 10:55

Ty Jonathany u mně taky budou zachraňovat situaci, u nich je stav víceméně v normálu a navíc loni pauzírovaly.

Jadernička (přes 60 roků bude mít taky) má drobné plody, normálu se blíží Golden (ten letos překvapil svou odolností) a vizuálně nejlepší plody má Rosela, která mi letos poprvé zaplodila -  škoda jen, že ta chuť nejde ruku v ruce se vzhledem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 200.227 (?), 5.10.2010 19:01

Díky za uklidnění, že to nemusí být pěstitelská chyba a třeba může být příští rok líp.:-)

Pro ostatní - dotaz nezněl jak máte velkou úrodu, pochlubte se. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika