Letni údržba sloupové jabloně



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 40.226 (?) 
30.7.2012 21:23

Dobrý večer pane Ondrůšku, jak už jsem psal dříve, pěstují mnoho odrůd sloupcovitých jabloní. U nme je to jen pro zábavu, ale chtěl bych se dopracovat k prospektovým výsledkům. Myslím si, že je to hlavně problém v opylování jednotlivých odrůd. Nejvýnosnější u mne je Sun CATS a Red CATS, které mají po 15 jablek. Z ostatních CATSů je jeví nejlepší Gren a Gold CATS, po dvou jablkách. Velice nadějný asi bude Caktus , Sonet , Rondo a Momlicht. V letošním roce pomrzly po odkětu všechny odrůdy a tak vlastně nevím co je hlavní příčinou malé násady.

Oblíbenou odrůdou u mně je Sun CATS, který retelativně má pravidelnou násadu plodů, pěkně vybarvuje plody a vydrží do konce ledna. U Red CATSu se mi nelíbí praskání plodů v polovoně září. Zahrádkářům se velice lílbí krásná zelená barva plodů u Grien CATS. Co se týče chutí, tak pro mne tyto odrůdy nejsou na běžný konzum ale pro celkový dojem. Na chuť a jídlo upřednostňují běžné odrůdy jabloní jako Bohemia, Delor, Topaz, Rubinola, Admirál. atd.   Zdraví Vladislav 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Emil Vaněk - (1) - 243.90 (?), 16.9.2012 11:42

Dobrý den. mám problém zakoupil jsem sloupovou jabloń a má 2 výhony co stím prosím porad´te Emil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 138.131 (?), 21.4.2014 19:12

Dobrý den, se zaujetím čtu všechny vaše příspěvky, ale mám úplně zásadní problém. Sloupovitá jabloň nám nikdy nekvetla a tudiž ani nikdy neměla žádné plody. (5 let) Co s tím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 23.8 (?), 22.4.2014 15:54

Mohu doporučit jen to, co se dělá s "normálními" jabloněmi: Neřezat, nepřehnojovat, při dosažení délky letorostů 6-8 listů zaštípnout (odstranit) letorosty za 4.listem - měly by nasadit květné pupeny. Pokud nový letorost dosáhne délky 6-8 listů, opět zaštípnout za 4.listem.

Další možnost je vyvázání větví do přibližně vodorovné polohy ev. zaškrcení nebo kroužkování větví - u sloupovitých jabloní to asi nebude potřebné. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 22.4.2014 17:00

Když to tak udělá po dvě sezóny, bude mít narostlý výhon metr délky, pokud dvakrát za sezonu zaštípne. Trochu moc na sloupovitý tvar ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 23.8 (?), 22.4.2014 19:34

Nepíšu 2x za sezonu, ale když letorost dosáhne délky 6-8 listů. Za 1 sezonu přibude na letorostu 4-8 oček. Až se jabloň rozrodí, přírůstky se sníží. Je to osvědčený postup pro nasazení květných pupenů. Kromě toho se může řezat dle předpisu pro daný cv. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 22.4.2014 19:38

No já bych řekl že ne kromě toho, ale podle předpisu pro sloupovité jabloně. Pro obyčejné je to snad jiné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika