Houbová choroba? Strupovitost?



Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 156.8 (?)
1.8.2012 22:42

to bude náročné to vyřešit, neb kolem stromku jsou další asi 4 stejně staré jabloně plus nějaké sloupové a žádná jiná to nemá...

zkusím nasadit nějakou komplexní listovou výživu, snad to pomůže, nic jiného mi nenapadá

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 156.8 (?), 1.8.2012 12:35, zobrazeno: 3539x

přikládám fotky listů odrůdy Red Delicious

zasazena je třetím rokem, na loňských ohnutých letorostech už je prvních pár plodů, ty jsou naštěstí zatím v pořádku bez napadení

ale co mi to řádí na listech netuším, standardně jabloň stříkána na jaře proti strupovitosti a obaleči a např. loni jsem neměl jediný problém na žádné jabloni

pravdou ale je, že tchán na horní zahradě (50m daleko) jabloně nestříká absolutně ničím a je na ně opravdu tristní pohled, ty samozřejmě tohle mají taky komplet všechny plus na plodech atd...



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 1.8.2012 22:17

Nějaká strupovitost tam může být, ale ty žluté listy ukazují především na poruchu ve výživě. Takhle je to těžko posoudit. Záleží do jaké půdy byl stromek vsazen a čím byl hnojen. Může to být nedostatek v příjmu některého ze stopových prvků jako Fe nebo Mo, z makroprvků potom Mg a možná i K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 156.8 (?), 1.8.2012 22:42

to bude náročné to vyřešit, neb kolem stromku jsou další asi 4 stejně staré jabloně plus nějaké sloupové a žádná jiná to nemá...

zkusím nasadit nějakou komplexní listovou výživu, snad to pomůže, nic jiného mi nenapadá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika