Golden nemoc



host - 110.59 (?) 
13.5.2008 15:12, zobrazeno: 3939x

Prosím poradí mi někdo z místních odborníků co se mi stalo s jabloní? Díky za pomoc - pište zde www.zahrada.cz/forum/choroby/napadeni-jabloni-61945/

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 13.5.2008 16:27

Jestli Vám, Karle, nestačí odpovědi na uvedené stránce, zkuste postupovat takto.
1. Podívejte se k sousedům, mají-li podobně postižené listy taky.
Pokud ne, zimou to asi nebude, že by se jim mrazy vyhnuly je nepravděpodobné. Zapřemýšlejte,  jestli jste loni nepoužil systémový hrbicid proti plevelům.  Ty listy totiž skutečně připomínají glyfosfát.
2. Pokud mají sousedi podobný problém, zjistěte, zda se v okolí loni nepěstovala řepka. Někdy se k lepšímu vyzrání semen požívá herbicidní postřik. Trocha mohla zaletět k Vám a bližším sousedům. Vzdálenější sousedé by mohli být ušetřeni.
  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
100karel - (4) - 110.59 (?), 13.5.2008 17:22

Herbicid to nebude. Ani ja ani nikdo okolo nic nestříkal. To vim. Samozřejmě jsem si to hned u sousedů ověřoval. Řepka bude možná nejblíž několik kilometrů i ostatní polnosti. Taky nedošlo k žádnému zasažení ostatních new stromků - meruňky, broskve, nektarinky, třešně a slivoně. Ty jsou OK. Zasáhlo to jen jabloně. Právě se mi nezdá ani ta zima, když ostatní stomky jsou OK. Zaráží mě prostě jen to, že to přišlo náhle jak začlo být teplo ze dne na den. Ostatní new jabloně jsou relativně v pohodě a není na nich nic, jen náznak. Hlavně utrpěl Golden :(Jediné co mě napadá by mohlo být hnojivo, které jsem tam dával kdysi po výsadbě stromků, ale to je relativně dávno cca 1,5 měsíce a ke všem stromkům. Děkuji za vaši reakci. Vždycky radíte velmi dobře a proto jsem napsal i sem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika