Dozrleli jablone 🍎



KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (226) - 49.56 (?) 
12.10.2023 19:56, zobrazeno: 1405x

Dnes som oberal niektoré odrody jabloní, niektoré majú ešte čas sú málo vyfarbené začína ich ničiť hmyz. 

Kolekcia jabloní
Kolekcia jabloní












Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 210.156 (?), 12.10.2023 20:17

To je velka parada. Mam dotaz, nejsou trochu preplozene, mate takto urodu kazdy rok? Dekuji. Milosk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (226) - 49.56 (?), 13.10.2023 6:23

Zdravím vás pán Milosk snažím sa mať každý rok peknú úrodu, tento rok som nestihol spraviť prebierku jabĺk nakoľko pracujem 10 dní mimo domov a prídem na 3 dni a znova 10 dní preč.Niektoré odrody majú prvú úrodu som zvedavý na chuťové vlastnosti písal som kámošom čo mi dali vrúble kedy obrať niektoré odrody atď.Napísal mi o jablku Fuji Kiku8 že má zaujímavú ananásovú chuť výbornú ale až za mesiac tak musím čakať. Mám veľa noviniek ale budú mať úrodu až na rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 13.10.2023 5:13

Nabídnout jim pivní pasti, pak na jabka hmyzák mastícheeky. Studená fronta snad s Vašimi potížemi pomůže, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 13.10.2023 9:29

Pěkná prácička pane Korzáre.To je jasná odpověď na nesmyslné příspěvky jistých lidí kteří dokáží jen ostatní nálepkovat zvláště když si to někdo přeje.Ono je to takový český zvyk úspěšné a pracovité lidy pomlouvat.Za mě 1A.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 13.10.2023 10:43

Krásná výstavní úroda, pane Korzáre.yes. Chtěl bych mít taky, ale takhle pěkná jablíčka na všech mých stromcích nemám. Někde ano, ale jinde ne. Hlavně pozdní odrůdy třeba Golden nebo Melrose mi dost vzhledově ničí sazovitost a neumím se jí zbavit. Přeci jen nemám úplně nejlepší podmínky k pěstování, 400mnm je výška pro některé teplomilné odrůdy hraniční a navíc jsem v zahrádkářské kolonii a pár vysokokmenů v okolí mi částečně stíní. Taky hmyzí škůdci mi dělají problémy, na vašich jablíčkách jako by ani žádné poškození nebylo. No nic, musím se s tím smířit. Na zakládání nového sadu už nemám. Mimochodem dobrý nápad s oporou ze silných roxorů, já mám dlouhé ocelové trny a na nich přišroubované laťky, ale dřevo si žádá po několika letech obměnu. Pane Korzáre, rád bych se vás zeptal, co a jak často používáte proti chorobám a škůdcům. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (226) - 49.56 (?), 13.10.2023 19:30

Zdravím vás postreky sa snažím robiť minimálne sledujem na internete signalizačnú správu pre celé Slovensko a hlavne náš kraj toho sa držím.Do postrekov vždy dám listové hnojivo ku konca sezóny dávam postrek na báze vápnika proti horkej pehovitosti.Základ je teraz keď opadne lístie všetky stromky postriekať Kuprikol ten ničí hubové choroby a potom asi za týždeň Sulka tá ničí roztočov a iný škodlivý hmyz.To isté na jar pri pučaní stromov, to mi poradili skúsení sadai držím sa toho už 3 roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 213.137 (?), 13.10.2023 21:09

Jde vidět že se nadstandardně staráte, pěkná úroda, na tak malé stromky opravdu hodně jablek, takové fotky dávají do reklamních katalogů. Jste v teplé a suché oblasti, určitě taky často zavlažujete? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika