Čím se teď na jaře hnojí ovocné stromky?



host - 60.236 (?)
15.3.2010 15:39

Na podzim jsem vysadila 20 polokmenů. Dodavatel tvrdil, že nemám dávat do připravených jamek nic než vodu a zeminu na zasypání. Sádek mám ale na navážce a půda ke kořenům přidaná mi také připadala chudá. Byla to z budoucích základů pro domy odstraňovaná zemina v podkrkonoší, červenice, nelepila se úplně, ale vodu vsakovala dlouho. Jediné co mi sadař doporučil bylo odstranit drn okolo kmenů v kruhu 1m. Opravdu to bude jako péče stačit?. Budu vděčná za každou praktickou radu, jak o stromky pečovat. Jsou to hrušně, jabloně, švestky a třešně. Od ranných po pozdní. Děkuji za info Růžena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 116.7 (?), 15.3.2010 12:48, zobrazeno: 24955x

Dobrý den,

mám dotaz - čím je teď na jaře nejlepší přihnojit ovocné stromky? A další dotaz - průběžně, jak se topí, sypu kolem stromků popel ze dřeva; mohu ve stejnou dobu tytéž stromky přihnojit i dusíkatým hnojivem, aby se urychlil jejich růst? Jsou dost malé. Díky moc, Helena

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 155.121 (?), 15.3.2010 13:12

Samotným dusíkem je nehnojte. Kupte si Cererit, Hydrokomplex nebo NPK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 15.3.2010 13:47

Je otázka, zda je vůbec nutné malé stromky hnojit. Pokud byly vysazeny do správně připravené odpočaté půdy, je hnojení stromů v tuto dobu, podle mě, zbytečné. Bude-li za vegetace na jaře sucho, prospěje jim spíš zálivka. Do vody pak můžete přidat trochu rozpustného hnojiva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.7 (?), 15.3.2010 15:13

Děkuji, Helena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 60.236 (?), 15.3.2010 15:39

Na podzim jsem vysadila 20 polokmenů. Dodavatel tvrdil, že nemám dávat do připravených jamek nic než vodu a zeminu na zasypání. Sádek mám ale na navážce a půda ke kořenům přidaná mi také připadala chudá. Byla to z budoucích základů pro domy odstraňovaná zemina v podkrkonoší, červenice, nelepila se úplně, ale vodu vsakovala dlouho. Jediné co mi sadař doporučil bylo odstranit drn okolo kmenů v kruhu 1m. Opravdu to bude jako péče stačit?. Budu vděčná za každou praktickou radu, jak o stromky pečovat. Jsou to hrušně, jabloně, švestky a třešně. Od ranných po pozdní. Děkuji za info Růžena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 235.249 (?), 15.3.2010 15:47

Nebojte, porostou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 60.236 (?), 15.3.2010 17:10

Děkuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 15.3.2010 22:37

Hlína vykopaná ze základů má ke kvalitní půdě obvykle daleko. Ke kořenům zasazených stromků bych ji samotnou nedával. Pokud jiná není k dispozici,  smíchal bych ji napřed s kompostem, pískem, případně zahradnickým substrátem a touto směsí bych teprve zasypával kořeny ovocné sadby.  Taková zemina lépe váže vodu i živiny, stromky se v ní lépe ujmou, zakoření a  vytvoří první rok až dva větší přírůstky. Časem, až kořeny prorostou dnem jámy, vliv přidané zeminy víceméně zmizí, růst a plodnost bude ovlivněn kvalitou původní půdy v sadu
   V tuto dobu, když máte stromky již vysazené,  toho mnoho učinit nelze. Přidáním kompostu kolem stromků ale určitě nic nepokazíte. Stejně tak půdě prospěje za vegetace zálivka hodně naředěným zvašeným slepičím trusem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 15.3.2010 17:32

To že jsou stromky malé není ani tak vina hnojení ale záleží na podnoži (jak je bujná). Pokud se sadí do tzv. panenské půdy není důvod k obavám, že stromy budou trpět. Horší je to do unavené půdy a vyčerpané ze stopových prvků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.48 (?), 20.3.2010 18:51

Dobrý den já se připojuji k dotazu čím hnojit ovocné stromy ted CERERIT nevidím dobře mě po něm narastli jen listy kvanta listů a ovoce žádné mám osvědčěný SUPERFOSFÁT a SÍRAN DRASELNÝ ve stejném poměru, jak píše pan Vysloužil tak u nově zasazených stromků bych to nepřeháněla S pozdravem Faltová H

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika