Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mam konkretnu otazku, precital som si tu toho uz mnoho.

Moja poloha - tepla - juzne Slovensko 250mnm.

Zaujimaju ma len "rezistenti" s odolnostou na chrastavitost AJ MUCNATKU. (U mna napr. Melodia je bez postreku citliva na mucnatku - to nechcem). Jablone nestriekam a ani neplanujem (voci mucnatke, chrastavitosti)

Rubinola, Rozela, Merkur, Lucy tieto odrody sa zdaju byt dost podobne - daju sa jest uz po obrati a vydrzia do februar/marec.

Rubinolu uz mam a miesta dost malo, preto je otazne ci ma zmysel k nej aj niektora dalsia z Rozela, Merkur, Lucy. - to co ma laka, je ze na rozdiel od Rubinoly by mali dobre tvorit rodivy obrast a teda nenarocne na tvarovanie, vhodne aj na bujnejsie podnoze (mam moznost aj prestepit silne rastucu Melodiu).

Z toho co som cital viem, ze vsetky patria medzi najchutnejsie a najodolnejsie s podobnou konzumnou zrelostou. Nevyhody co som cital su:

Rubinola - vyholovanie, tazsia tvarovatelnost
Rozela - sklon k pehovitosti
Merkur - padanie plodov v zrelosti
Lucy - neviem, minimalne tazko zohnatelna.

Skusenost nemam so ziadnou, poprosim komentar hlavne tych co ich vedia porovnat.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika