Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tak to nevím, které valašsko máte na mysli:). Pokud vyrazíte z Brumova přes Valašské Klobouky, Poteč, Valašské Příkazy,...celé to jmenovat nebudu ale až po Vsetín nebo z Valašské Polanky na Vizovice a Zlín, stěží najdete souvislé 2 km kde nebude v zahradě nebo sadě jadernička. Většina stromů je skutečně starých, ale je to jen proto, že není důvod je kácet a sadit mladé. Přesto se vysazují i nové stromky(stačí se na podzim podívat do Malenovic nebo k panu Peškovi). U nás jsme vínky měli ve sklepě vždy a mívám je ve sklepě i já(ty nádherné vyzrálé z vrcholu stromů bez jediného stroupku). Chuť je subjektivní, ale pravdou zůstává, že většina lidí žijících na valašsku jaderničku, (jadernici, vínku) miluje. Pro mě osobně je to lahůdka, na kterou se těším celý rok. Žádný navoněný Spartan, přeslazené Matčino, ani moderní goldenovské odrůdy ani chruplavě kyselkavě kořenité renety(byť je mám taky všechny rád) nemohou překonat brutálně navinulou sladkost s typickým aromatem(kdo ochutnal jaderničku pozná ji do smrti poslepu) a perfektně vyváženými kyselinkami vínky. Její chuť vyvažuje drobnější plody i přeslazený mošt, jiné nectnosti jadernička nemá.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika