Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Asi nejvíce bych se shodoval s hodnocením Petra z Pardubic. V roce 2016 byl i u mne opál špičkový. A to jak v chuti, tak vyjímečně i ve velikosti. Jinak většinou u mne bývá drobný a vždycky jsem si říkal, co na této odrůdě kdo vidí. Navíc je to první česká klubová odrůda. A kolik českých licencí kopupili v USA. Je zřejmé, ža se jwedná o odrůdu do zeplejších poloh. Protože však r. 2015 a podzim 2016 byly abnormálně teplé, Opál dokonale vyzrál i ve středních polohách / 330 m.n.m./ Pěstuji jej na M9, pomůžu mu několika postřiky krystalony na list. / jinak nedocílíte střední velikost./  Odrůda je výrazně sladká, aromatická. Plody jsou nádherně žluté, někdy se slabým líčkem. Tuhost dužniny není chyba, právě naopak. samozřejmně. Starší ročníky, kteří mají erární chrup, mohou mít trochu problém. Ještě jednu zajímavou vlastnost má opál. Po rozkrojení na vzduchu nehnědne dužnina. Zajímavé by asi byly křížaly. Naproti tomu Heliodor mne zatím ještě nikdy nějak výrazně nezaujal, navíc střídá. To Sirius a zejména Orion ve středních polohách, to jsou věci. Orion je navíc velký, velmi aromatický. Ale už v únoru v suchém sklepě vadne.

Miroslav Přasličák

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika