Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pravdou je, ze jablka na podpnikoch M9 atd su v priemere vacie ako jablka na stromoch stepenych/ vrublovanych an planke alebo semenaci, netvrdim ze vzdy, ale zvycajne tieto stromy rodia nepravidelne, bud je jablk vela a preto su mensie (ale najdu sa v urode aj velke) alebo je uroda pocetne mala a jablka su relativne vacsie, avsak v kazdej poriadnej ovocinarskej knihe sa docitate ze jablka na podpnikoch su v priemere vacsie. Tiez na stromoch na semenaci je tazke robit prebierku plodov, co k mensej velkosti tiez prispieva, urcite ste si vsimli ze ak su pri sebe 2 jablka, su vacsie ako ked ich je 4/5.

Pravokorenene stromy su nestepene/nevrublovane, o tych sa nebavim, pretoze ako som povedal, zasadit taky strom je loteria. Ako sa stromy mnozia viem, aj ked som mladsi stepil som jablone a hrusky na planky, nakoniec som predsa radsej zaplatil v skolke za strom na M9 ako by som do zhrady sadil jablon na semenaci ktoru som mohol mat zdarma. Hrusky su aj v skolke na planke, tam medzi "mojimi" a kupovanými stromami rozdiel nevidim.

Zhrnut, ja nie som proti tzv. tradicnemu pestovaniu velkych stromoch stepenych na semenacoch, ak to niekto preferuje, nech sa paci, len sa mi zda ze pre bezneho cloveka s mensou zahradou je vyhodnejsie sadit stromy na podpnikoch, mat peknu pravidelnu urodu uz za cca 5 rokov po zasadeni, ako sadit stromy na semenaci, cakat 10-15 rokov, mat urodu jeden rok ohromnu a druhy takmer ziadnu. A nepresvedcite ma ze jablka z o stromu na podpniku nie su kvalitnejsie :)

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika