Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pan Vinšálek zde nedávno představil sympatickou odrůdu s názvem Stakresa. Sympatická je tedy alespoň mně, jelikož se jedná o křížení, kde jednou s použitých odrůd je Red Delicious. Zde to je sice Starkrimson, ale u všech těchto mutací je kmenovou výchozí odrůdou slavný RED. U Starkresy byl ještě přikřížen rezistentní genotyp. Zajímá mě to i z toho důvodu, že například z podobného křížení Redu (Richaredu) se Zvonkovým, pochází i můj oblíbený Gloster 69. Je možné, že Starkresa bude nakonec lepší, než Gloster, pěstitelsky i chuťově. Protože mám slabost, podobně jako pro křížence Coxovy renety (u Caroly, stejně jako třeba u Dukátu jsem se musel spokojit s hodnocením, že jde celkově o slabší odrůdy, které stejně už ani nikde nejsou k mání), i pro křížence další slavné odrůdy, odrůdu MAC INTOSH. Teď mě napadá jestli například odrůda Delicia, která vznikla velmi podobným způsobem, jako staré dobré Lobo (obě odrůdy jsou semenáče Mac Intoshe), má i podobnou kvalitu, jako to staré, dobré, ač strupaté Lobo. VYSOĆINA (HL 75-26-8 x  mutace Mac Intoshe) se ohledně vybarvení rozpozná snadno, s kterou starou odrůdou má co dočinění, to jistě uznáte. A právě Vy, a později po ochutnání i já, můžete říci, o jak zdařilého rezistentního křížence se zde jedná.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika