Nadmerná násada kvetov



host - 101.167 (?) 
10.4.2020 23:13, zobrazeno: 1593x

Dobrý deň všetkým, chcel by som sa opýtať, či je normálne, aby mladé hrušky na podpníku plánka mali takto nasadené na kvet. Ide o odrody Konferencia (väčšia) a zrejme Amanliská. Pôda je ťažká, ílovitá, je to poľný sad bez možnosti závlahy. Hnojiť a okopávať sa snažím, pretože majú aj malé prírastky. Pýtam sa preto, lebo mám obavu že sa stromy skoro vyčerpajú (napriek tomu, že určite bude realizovaná prebierka). Môže byť tá diferenciácia väčšiny pukov na kvetné spôsobená aj minuloročným suchom? 

Konferencia
Konferencia
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 101.167 (?), 10.4.2020 23:16

Pripájam ešte druhú fotku, nechcelo ma pustiť nahrať dve naraz. Jozef

Amanliská
Amanliská
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 197.54 (?), 11.4.2020 9:04
Áno, mohlo to spôsobiť aj teplé počasie vlani. Konferencia mi to robila často. Hrušky majú tento rok poriadne nasadené na kvet skoro všade čo tak pozerám. Po odkvitnutí by som urobil prebierku plodov a snažil sa donútiť ich k rastu listovým hnojivom s dusíkom, kľudne aj v dvojtýždňových intervaloch do konca júna. Chápem že veľa vody na zálievku je možno ťažko doviezť, na postrek hnojivom stačí pár litrov. Pri dobrom prírastku to zvládnu ok, hoci sucho je posledné roky čoraz väčší problém. Radovan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 101.167 (?), 11.4.2020 22:44

Áno, severovýchod Slovenska to má nasadené kvalitne. Už len nech neprídu mrazy... ďakujem teda za pohľad, budem sa tomu snažiť pomôcť prebierkou a hnojením. Jozef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika