Konference



Stránky: 1,  2   
host - 196.170 (?) 
4.5.2011 11:17, zobrazeno: 10712x

Foceno včera odpoledne. Stříkal jsem před 14-ti dny Omnite, podle návodu. Hnojil jsem rozpustným hnojivem Agrobio, podle návodu. Je to strupovitost, nebo jsem to spáli?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 196.170 (?), 4.5.2011 11:31

foto2


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 135.192 (?), 4.5.2011 17:56
Dobrý deň! Listy ošeterné akaricídom Omite sú náchylnejšie k namrznutiu, pričom nemusia byť teploty pod bodom mrazu, ale rovnaké príznaky vyvolajú aj teploty tesne nad nulou. P.S. Jednorazová aplikácia Omite Vám neprinesie očakávané výsledky. S ďalším postrekom vyčkajte, až sa oteplí. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 4.5.2011 14:52

Spíš to druhé. Soudě podle maxima postižení na dolních okrajích listů, kam steče nejvíc postřiku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 4.5.2011 23:42

Tím Omite jste hrušeň popálil buď vysokou dávkou přípravku, nebo vysokou teplotou v době ošetřování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 196.170 (?), 5.5.2011 7:11

Když mě pořád vrtá hlavou, proč jsem nepopálil i ostatní hrušně, které jsem stříkal.A dále nechápu proč černají i nové listy, které vyrazily až po ošetření Omnite. Přece jsem popálil jen ty co v tu danou dobu byly a ne i ty co ještě neexistovaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 135.192 (?), 5.5.2011 8:52
To je dôležitý doplňujúci údaj. Samozrejme, že mladé listy by mali byť zdravé. Skúste si znovu naštudovať zloženie hnojiva Agrobio. Dával ste ho v správnej dávke? Neobsahuje biostimulátory? Napr. listové hnojivo Harmavit obsahuje stimulátory rastu a na viniči sa mi ešte niekoľko týždňov po ošetrení vyvíjali znetvorené listy. Hruška by ale mala byť odolnejšia... Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 196.170 (?), 5.5.2011 9:05

Použil jsem :

Krystalické vodorozpustné hnojivo na hnojení ovocných dřevin.

Oblast použití:

Ovocné dřeviny - Hnojivo krystalické - 20 g / 10 l vody - Zálivka - květen, červen, červenec, srpen

Ve složení píšou pouze nerostné lástky, nic o žádných stimulantech tam nepíšou. Stejně jako Konferenci jsem hnojil i jiné stromky a na žádných to zčernalé není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 196.170 (?), 5.5.2011 9:19

Co mám teda s tím podle Vás dělat? Mám to nechat být? Asi se ani nic dělat nedá, ne? Co se mrazu týká, tak u nás byly včera -3 a to zčernání se objevilo o dva dny dříve. Každopádně všechno co jsem měl mi zmrzlo, meruňky, švetsky, višně, jen hrušky vypadají OK, ale kdo ví...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.254 (?), 5.5.2011 11:05

U nás včera minus 5 místy u vody i minus 9. :-(Letos šlo všechno do háje, včetně vína a fíku s nasazenými plody ve skleníku. :-(

K té hrušni: je zajímavé, že tak dpoadla pouze konference... a zrovna jedna z nejodolnějších odrůd...

Mittw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika