Jak pohnojit staré stromy trávníku?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
host - 189.156 (?) 
5.5.2015 9:25

Pokud jsou spony opravdu hodně blízko sebe, nebránil bych se vykácení některých málo perspektivních stromů, v podstatě je to jediné dlouhodobější řešení. Musíme si uvědomit že dnes tolik propagované permakulturní jedlé lesy, nemají v našich podmínkách opodstatnění... Každý strom by měl dostat svůj prostor. stromy potom nepřímo pohnojíte tím, že se jednak svýší osvětlení a jednak sníží kořenová konkurence. Samozřejmě bude pozitivně působit i pozvolný rozklad kořenů v zemi...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 8.5.2015 8:41

Tyčka.

Hnojivá tyč
Hnojivá tyč
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 10.5.2015 20:55

Nášlapný nástroj k hloubkovému hnojení viz.snímek jsem si nechal vyrobit dle nákresu Zahrádkáře.Průměr cca 22 mm.Výška k řídítkům 120 cm, výška od hrotu k nášlapné tyčce 45 cm.Svůj mám z nerezu, není to však podmínka.Důležité je aby trubka byla silnostěnná.Po zašlápnutí kruhovým pohybem rozšíříme otvot a aplikujeme hnojivo.Zatím využívám pro kloubkové hnojení vinné révy. - Mičurin II (470 m)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 10.5.2015 21:35

Já hnojím pilkou. Ne u země. Na mé extenzivní hospodaření zatím stačí prořezat korunu tak, aby byly dostatečné přírůstky. Podle druhu trávního porostu a požadavku stromů vápním a hnojím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 10.5.2015 22:08

Ten nápad pana Polehly je velice dobrý. Když si vzpomenu, jak jsem pracně a tedy i hloupě kdysi na své zahradě, ale nyní i u příbuzných, mlátil paličkou do kusu trubky, abych nadělal v trávě pod stromy díry pro hnojivo. A pak zase tu trubku pracně vytahoval.

Kdysi jsem se učil, že elegantní řešení je jednoduché řešní. A tak palec nahoru, p. Polehla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 10.5.2015 22:23

Mám podobnou nášlapnou tyč jako pan Polehla. Ale půda v mém zatravněném sadu je tak těžká a jílovitá, že je problém (i když je tyč zašpičatělá) ji celou váhou těla zapíchnout a když (např. po deštích) se to podaří, nedá se vytáhnout. Řešil jsem to několika způsoby:
1. na trubku jsem dokola navařil úzkou pásovinu jako závit a trubka se do půdy zavrtávala. To ale práci dost zdrželo.
2. Těsně nad špici jsem navařil jen kroužek, aby díra v zemi byla širší než průměr trubky a ta šla lehčeji vytáhnout. V kroužku jsem vypiloval odvzdušňovací kanálek, aby se zrušil pístový efekt při vytahování trubky.
   V posledních letech ale hnojím stromy jinak, pomocí elektrického zemního vrtáku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 12.82 (?), 10.5.2015 23:19

Niekde ste pisali, ze mate aj drenazne trupky cez ktore hnojite... U nas sa to da aj rylom, kedze poda je makka.  Niektore okrasne stromky su obsypane kamenom - jednoducho pod kamen hodim hnojivo pripadne aj polejem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 11.5.2015 7:15

Drenážní trubky u stromů mám, ale do nich nemůžu lít mé nejoblíbenější hnojivo - zkvašené slepičince. Ucpaly by se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 11.5.2015 8:05

Stromy v květu přihnojuji pomocí rycích videl plným prošlápnutím a mírným výkyvem rukojeti tak, aby se zvětšil objem pro tekuté slepičince (zředěné).Několik vpichů pod obvodem koruny plně vyhovuje , hnojení se mi jeví nejméně pracné, aniž by došlo k poškození kořenů. V hlinitopísečné půdě to jde.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 11.5.2015 11:46

to by se drény ucpaly také, protože by si za živinami došly kořeny a drény by zarostly. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika