Hrusne na kdouli nerostou



hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 142.254 (?) 
23.2.2016 9:22, zobrazeno: 4326x

Dobry den, na podzim 2013 jsem vysadil Eriku a Karinu. Nemel jsem pro ne dost mista, na semenaci jsem Karinu tehdy stejne nesehnal a taky jsem to nedomyslel do dusledku. Takze jsou je koupil na kdouli.

Stromky skoro nerostou, jednak se na tom podepisuje extremni sucho a taky hryzci a krtci, kteri radi vrtaji ve zkyprene pude u mladych stromku. Co s nimi? 

Erika na kdouli
Erika na kdouli
Karina na kdouli
Karina na kdouli
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 250.70 (?), 24.2.2016 8:52

Oba stromky jsou zababčené (málo zakrácené kosterní větve po výsadbě).
U Eriky by mělo stačit zkrátit větvičky podle obrázku v příloze.
Co se týče Kariny, tak tu by chtělo taky zkrátit, na 2-3 zdravý pupen (od země). Měl by vyrašit prut, kteý nahradí zababčenou část stromku.
Pokud možno řez udělejte co nejdříve, aby se posílil efekt růstu.


A v neposlední řadě by nebylo naškodu dát k oběma stromkům vyzrátý kompost nebo vyzrátý hnůj(lepší by bylo napodzim, ale i ted můžete).


Pozn. Druhá věc je, jestli je pro Karinu vhodná podnož kdoule, protože Karina moc vzrůstná odrůda není, ale to si nejsem jistý.
Tom

Erika-rez
Erika-rez
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 24.2.2016 8:57

Druhá věc je, jestli je pro Karinu vhodná podnož kdoule, protože Karina moc vzrůstná odrůda není, ale to si nejsem jistý.

Je to tak. Krom mimořádně příznivých klimatických a půdních podmínek je Karina na kdouli dobrá tak na pěstování v květináči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 24.2.2016 20:48

Já ty stromky zkracuji každé jaro už od výsadby, ale téměř nepřirůstají. Zkusím tedy hlubší řez a krom NPK(podzim) ještě něčím přihnojím. Na podzim seženu hnůj. Myslím, že nejvíc jim dávají zabrat krtci a hryzci, kteří, nevím proč, zrovna u nich nejvíce řádí. Pracně přivezu do sadu vodu a při zalévání se celá konev vody ztrátí v chodbičkách... 

Karinu jsem bohužel tehdy sehnal jen na kdouli a to jsem sólo pro ni jel až do Želešic, nikde jinde ji tenkrát neměli a já ji prostě chtěl do sbírky hrušní. Kdyby měla alespoň nějaké přírůstky, mohl bych si naroubovat jinam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 24.2.2016 20:53

Já jsem dopadl podobně. Nechal jsem si poslat krásný roub Kariny ze Sempry a přirouboval ji na společný strom asi s 10 jinými odrůdami.  Zatímco odrůdy vedle mají letorosty silné jak palec, Karina se po 2 letech rozhodla růst zastavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika