Hrušeň Wiliamsova onemocnění



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?) 
3.6.2016 22:02

Asi před dvěma lety jsem viděl v obchoďáku Topazy naposled. Pochybuju, že se tam vrátí. Nedělám si iluze o jejich popularitě v konkurenci s většími plody jiných odrůd. Taky lidem pravděpodobně moc nechutnají. Rajka není tak ostrá a má zajímavě červený odstín, to má určitou naději.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 22.23 (?), 3.6.2016 22:07

Vzpomínám si, jak mě Topazy a Rajky v regálech (přepravkách) potěšily. To víte, nejpopulárnější jsou asi stále jablka červená za 9,90Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.156 (?), 4.6.2016 22:20

Tady v jednom hyper... se Topazy prodávají pravidelně už několik let (dodávají je nedaleké sady).

A Petr má pravdu - většina lidí dá přednost jablku prostě sladkému a hlavně "pěknému".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 110.245 (?), 2.6.2016 23:15

Já bych jen pana Hlavatého doplnil, že u některých odrůd závisí dobrý výsledek především na pečlivé agrotechnice, jiné sorty se spokojí s minimální péčí. Právě Rubinola může být dobrým příkladem malopěstitelské vděčnosti, stejnětak Lord Lambourne, Karmína, Denár, Katja nebo Blaník. Rekreační pěstitel, který se nemůže nebo nechce svým stromům často věnovat, by měl preferovat právě tyto odrůdy, neboť Fuji, Golden, Gala, Red Cap apod. nebude mít nikdy jako z hyper-super. Časem si každý najde svou cestu i své favority.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.141 (?), 2.6.2016 14:13

Ano pane Kamile je to tak.Nedávno jsem se díval náhodou na STV2.Byl tam výborný pořad o přirozených kazachstánských jabloňových lesích.Jsou to geneticky čisté porosty a přímí předci malus domestica.Roste tam jabloň Sieversova (malus sieversii) v mnoha klonech, přes maloplodé až po výstavní jablka.Některé jsou na houbové choroby citlivé jiné zase naprosto přirozeně odolné.Je to velmi cenný materiál pro příští křížení či přímou selekcí nejlepších odrůd.Již probíhají výsadby těchto kultur a výsledky jsou nadějné.Mají silný růst 5÷12 m.To by mohla být šance k cestě trvalé rezistenci vúči houbovým chorobám.Bohužel jsou tyto lesy ohroženy jak z čínské tak kazachstánské strany lidskou činností.Nerostné bohatství lokalit.Zase se může stát, že kvůli mamonu příjdeme o nenahraditelný genofond. Tak jen takto stručně co jsem okoukal z dokumentu.Zahradě zdar, mamonu zmar- Mičurin II (470 m)  m m ma 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 29.3 (?), 2.6.2016 16:03

Pane Vlastimile, přínosné bylo i pojednání o zdrojích rezistence v jednom výtisku VPO z Holovous. Nejzajímavější mi ovšem připadaly pokusy pana Bláhy za 40. let minulého století, kdy se snažil o získání odolného potomstva křížením jabloně s kdoulí a jeřábem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika