Hrušeň těsně k domu (na kordon)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 165.25 (?) 
4.3.2011 21:24
Dobrý večer! Myslím si, že Váš nápad s hruškou nie je hlúposť. Hruška aj marhuľa majú lesklé estetické listy. Tá volne rastnúca na snímke tesne pri stene starého domu sa mi páči viac. Ale čo urobia základy domu pod tlakom rastnúcich koreňov? Držím Vam palce. Ak človek ide za vysnievaným cieľom, nie je žiadna prekážka dosť veľká. Hrušky sú na rozdiel od jabloní viac teplomilné a zvyčajne majú topolovitý rast, takže sa horšie tvarujú. Odporúčam radšej konáre ohýbať, ako rezať, lebo strihaním počas leta podporíte vyháňanie nových "vlkov." Doma pestujem mladú palmetu sorty Dicolor tak, že mi stačia iba 2 dvojmetrové palice na krajoch, medzi ktoré na jar našponujem tenké povrázky. Medzi ne zapletiem ohnuté mladé letorasty, ktoré cez zimu "zatuhnú" a pri jarnom reze odstránim iba to, čo sa mi nelúbi. Výsledkom je absolútne plochý tvar rodiacej palmety s minimálnymi nárokmi na technické prostriedky. Musela by ste ale budúcu palmetu vysadiť čo najbližšie k domu-tam kde už máte drenážny štrk. Pri výbere odrôd sa vyhýbajte sortám citlivým na chrastavitosť a pokiaľ možno nepestujte v blízkosti jalovce. Zímna odroda JANA znesie v kvete mráz až mínus 5 st.Celzia. Marhuľa sa tvaruje ešte horšie a navyše hrozí riziko moníliovej spály, ktorá môže zničiť aj drevo. Ak byste sa rozhodla pre pergolový vinič s veľkými listami, na jeseň zfarbenými do ružovokarmínova, odporúčam Vam bezsemennú modrú mrazuodolnú rezistentnú odrodu VENUS. Tiež ju pestujem. Príjemný víkend! Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika