Hrušeň s názvem Jean de Ark



host - 197.143 (?) 
8.11.2007 22:58, zobrazeno: 13135x

Zdravím zdejší diskutující, nedavno mi přinesl jeden pán hrušky prý pod názvem jean derc v závorce žán dark. Plod je velký asi jako lukasova ale ne tak bańatý, je více hruškovitý, stopka se napojuje mírně z šikma, slupka je světle zelená (okřehková)naprosto nerzivá hladká se zráním žloutne. Zraje přibližně v tuto dobu. Plody jsou to vzhledově líbivé. Dužnina je bílá štavnatá, lehce zrnitá, sladce navinulá až sladká výborná.

Jedná se údajně o starý strom. Někde na rakovnicku. Mám slíbené rouby na jaro tak to zkusím zachránit.

Jo a jinej pán mi řek, že to bude Jean De Arc tedy Johanka z Arku... neví někdo něco o tom?

Juraj Kafka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 215.8 (?), 8.11.2007 23:11
Hrušeň Jeanne d'Arc skutečně existuje, byla vyšlechtěna koncem 19. století, je potomek Dielovy máslovky, které se také poněkud podobá. Konzumní zralost má v listopadu, při dobrém uskladnění může vydržet do konce prosince. Ale mívá na povrchu rzivá místa, takže to vašemu popisu neodpovídá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 197.143 (?), 9.11.2007 21:18

No tyhle jsou takřka bez rzi. Přesto se pokusím ji naroubovat, protože jë vynikající vzhledná hruška.

JK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.155 (?), 10.11.2007 0:26
Tato sorta by prave mela byt spise banata, typicka je kratkou, velmi tlustou stopkou.

Ondra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 197.143 (?), 11.11.2007 18:46

hele ty nejseš v Itálii?

JK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.44 (?), 26.12.2007 16:59

Dobrý podvečer. Túto hrušku mám aj ja. Veľmi dobrej chuti. Pozdravujem Vás, som na tejto stránke 1. x. Okrem Jean de Ark mam - Durandeau, President Duard, Wilieamsova, Clapova, Konferencia, Lucasova, Dicolor.

     Zdraví Vás priateľ záhradkár zo Slovenska, (okres Partizánske)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 37.210 (?), 27.11.2014 21:46

Zdravím po čase,

 Odrůda Johanka z Arku... už se u mne rozplodila. Mám jeden kus naroubován do koruny Lucasovy a druhý do Špinky. Srovnávat budu s Lucasovou.

Zdravotní stav: strupovistost. Lucasova trpí silně, JOhanka nikoliv, černě a sazovitost obé stejně letos trpěly.

Chuť: Lucasova mdlá, na kyslá, tekoucí, Johanka sladší, křuplavá. Nojabrskaja téměř bez chuti.

Nadmo výška 505 m

Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika