hrušeň Dicolor



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?) 
9.8.2017 8:53

Proč nemůžeme srovnávat? Můžeme. Naopak musíme, přece nebudem pěstovat odrůdy, co nám nechutnají jen proto, že jsou hezky zbarvené. Já jsem dikolorku zrušil kvůli drobným plodům padajícím před sklizní a sladké chuti bez hruškového aromatu. Cenil jsem si jen toho, že je to plodná česká odrůda a nedá se zaměnit s jinou. To je ale málo. Obzvlášť, když je tolik kvalitnějších odrůd (Bohemica, Amfora, Lebosca, atd.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 9.8.2017 9:46

Nemusí přece všechno chutnat jako Boscova lahvice. Jinak chutná Konference, Lucasova, Williamsova. Dicolor nevznikal z Boscovy lahvice, tak proč tam její chuť hledat. Má sladkou chuť s jakousi ovocnou příchutí. Williamsova nepředala holt Dicoloru tu svoji kořenitost, ale právě ten specifický ovocný šmrnc. Jsou chuťově mnohem horší české hrušky. Zbarvení hraje svoji roli, ale kdyby byla fádnější, už bych ji dávno neměl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 9.8.2017 11:29

To máš pravdu, nemusí všechno chutnat jak Boscova. Ale to po Dicolor nikdo nechce. Mně až tak nevadí, že jsou plody drobnější, uznávám, že mají dobrou křupavou konzistenci a nejsou ani v tvrdém stavu natrpklé jako Křivice, Thirriotova nebo Merodova. Ale sladce křupavá bez trpkosti s jakousi (ovocnou?) příchutí je i krmná řepa a tu mi, při vší úctě, Dicolor trochu připomíná.
   Pravda, že pár tuzemských odrůd chutná podobně. Třeba Blanka či Denisa. Ale jejich plody mají přes 1/2 kila a nepadají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 9.8.2017 13:52

Dicolor má zvláštní chuť, každému nemusí sednout. Ve vlákně zakoupené hrušky je chuťově podprůměrných holovouských hrušek řada. Že byly velké, byla jen slabá náplast. Já se na tu svoji "krmnou řepu" docela těším. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 9.8.2017 15:39

Já bych se taky těšil, kdyby nezmrzly po odkvětu stejně jako jiné ovoce. Pár plodů se sice vytvořilo ze sekundárních květů, ale ty nejspíš nedorostou. Takže celá hrušňová úroda je 8ks Williamsek, které, pokud je nesezobnou ptáci nebo sršni, spadnou ve větru a do týdne shnijí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 9.8.2017 15:50

V Pardubicích přežily mrazy jabka i hrušky. Williamsky taky budou. Tady v Sudetech (600m.n.m.) není nic. Mám takový dojem, že všechno to zdejší roubování mnoho užitku nepřinese. Švestka tady není ani jedna, což je třeba rozdíl oproti ne příliš vzdáleným Sudetům pana Vysloužila. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.8.2017 21:17

Taky tomu nerozumím. Kamarád vzdálený jen pár kilometrů nemá taky skoro nic, na rozdíl ode mne švestky žádné, jablek minimum. A o kus dál mají jiní hrušek dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 14.8.2017 16:14

A nakonec i tady je to stejné, jak jsem si včera všiml. V kopci ani jedna švestka a dole u silnice švestek plno, jablek taky, a i výstavních pár hrušek na malém stromku. Tady v kopci ani jediná Vlaška na dvou vzrostlých stromech, ani jediná Althanova na dvou vzrostlých stromech, ani jediná Oullinská nebo jiná podobná žlutá renglóda. Idared totálně vymrzl, Boiken něco málo má, Croncelské tak šest plodů, stejně Letní průsvitné. Na roubu Rozely je schovaných asi pět menších plodů. Zvláštní je fakt, že pod kopcem je posvícení, kdežto uprostřed něho je bída.smiley (Sudety)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.146 (?), 19.8.2016 21:27
Dikolorky v tomto roku sú mimoriadne veľké, a aj dobre vyfarbené. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 19.8.2016 22:20

Prostě krása. Plody naší Dicolorky jsou o dost menší. To máte na kdouli?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika