Co je to za chorobu?



host - 130.204 (?) 
30.5.2015 20:11, zobrazeno: 3649x

Prosím Vás môžte mi poradiť čo je mojim hruškám?Každý rok bojujem s hrdzou hruškovou.Predtým som používal Baycor 25 WP.Ten bol veľmi účinný.Potom ho prestali vyrábať a nastal na dva roky problém.Všetky hrušky opadli.Teraz som našiel konečne účinnú ochranu: 1x predjarný postrek, potom 2x Talent+Dithane DG Neotec a neskôr 2x Zato 50 WG+Dithane DG Neotec.Hrdzu hruškovú myslím, že uz nemám.Listy sú krásne zelené, zdravé bez chýb, skvŕn a fľakov.No posledné roky sa mi na hruškách a stopkách objavili na husto roztrúsené čierne bodky.Zotreť sa nedajú.Ale čo ma znepokojuje viac je, že hrušky sú už ako veľmi malé zdeformované akoby pozcvrkávané a hrčaté.Po rozrezaní sú hrušky zdravé.Hnojím v jeseni granulovaným maštalným hnojom a na jar NPK.
Vopred Vam ďakujem za odpoveď a radu.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 196.223 (?), 30.5.2015 21:06

Na jaře by se ovocné stromy neměly hnojit chloridovou formou hnojiv tedy ani NPK, lepší je Cererit který neobsahuje chlor a navíc má stopové prvky. Vaší hrušce asi chybí Bór, viz zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.204 (?), 30.5.2015 22:19

Moc Vám dakujem za radu.Je pravda, ze bór a ani hnojivo ktoré ho obsahuje som k hruške nedával :-(.Moja chyba.Ci ho má maštalný hnoj to neviem.Tá deformácia postihuje len plody?Lebo listy mám velmi pekné.A neviete čo môžu znamenať tie čierne bodky/fliačky?A prosím Vás ak by som bór pridal hruške teraz, malo by to priaznivý/liečebný učinok?Ci by sa tá deformácia zrovnala?

Dakujem


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika