Benita hruška



host - 145.36 (?) 
26.10.2015 17:59, zobrazeno: 8559x

Dobry den. Dnes som kupil hrušku Benita, pričom mi ždbolo povedané, že je to Nashi, ktoru som chcel kupit, ale doma som zistil, ze je to v podstate kríženec azijskej hrušky Nashi a europskej odrody General Leclerc. A vraj je odolná voči hrdzi hruškovej, a niekde píšu, ze sa daju skladovat 3 týždne, inde, ze 2-3 mesiace. Tak by ma zujímalo, či má niekto s ňou skúsenosť, či sa ju oplatí vôbec pestovať, alebo ju mam zasadit niekde na,,menej čestné miesto v mojej záhrade,, :) a mam si radsej zohnat original Nashi, pretoze som mal vyčlenené miesto prave pre nu, popri červenej Wiliamske, Konferencii a Lucasovej, a neznamej pôvodnej maslovke? Dakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 26.10.2015 19:06

letos prvne zaplodila, prekvapila nas jeji ranost, tusim, že prelom července a srpna, chutove vynikajici, neco skutecne napul mezi hruskami a nashi, mozna je chut po nashi, ktere maji zlute plody, nikoliv ty rzive rumove, nicmene chutove nam chutna a ranost velmi ocenuji, v tu dobu zadna hrušeň není zralá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.36 (?), 26.10.2015 19:17
Dakujem pekne za pozitívnu odpoved :) takze si nájde aj u mna čestné miesto na slnku :) alebo polotieni :) budem sa tešiť na prvé plody...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.89 (?), 9.12.2015 7:52

U mně byla tato odruda velmi silně napadena rzí hrušňovou-2 letý stromek -dodáno jako odolné vůči této chorobě-oblast Bílina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.9 (?), 16.12.2015 22:59

I já potvrzuji výskyt rzi hrušňové na listech i při slabém tlaku choroby. Ještě nezarodila, uvidíme. Pokud jsou podmínky, asi bych preferoval Nashi.

JZ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.178 (?), 4.2.2017 6:01

Benita je chuťovo výborná, doporučujem.N.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.82 (?), 28.7.2018 11:23

Hrušku jsem vybíral "do počtu" kvůli opylení a Benita teoreticky měla/má být (po japonské hrušce?) odolná na rez hrušňovou takže tato to u mne nakonec vyhrála:

žel žel žel není tomu tak s tou odolností, japonské hrušky mám netknuté a Benita je letos viditelně velmi napadená, to proti loňsku a předloňsku kdy jsem si namlouval že to s tou odolností přece jen asi pravda bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 28.7.2018 13:00

U nás trpí rzí i asijské písečné hrušně, i když, pravda, podstatně méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika