Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Mne sa v minulosti podarilo vytvoriť takmer nekrózu kôry tým, že som natrel Chemstop proti mravcom priamo na kmeň jabloní. Samozrejme stromu to neublížilo, ale dlhé roky boli vidieť na kmeňoch nepekné krúžky po lepidle. Teraz pred náterom lepidla najprv omotám kmienky papierovou samolepiacou páskou. Podobne ako Chemstop môže pôsobiť aj stromový balzám. Záleží na jeho zložení a hrúbke nanesenej vrstvy. Kôra má lenticely, ktorými dýcha, aj keď v menšom rozsahu ako listy. Pokiaľ ide o liečení rezných rán, moderní jabloniari presádzajú nepoužívať žiadne prostriedky, iba kvalitne začistiť rany. Výsledok je rovnaký ako pri patlaní rôznych balzámov, voskov či farieb. Svedčí to o modernom a racionálnom prístupe. 1000x omielané rady prestávajú byť účinné. Ak omotáte kmeň tenkým gumovým obinadlom, je tam predsa len malá priedyšnosť. Skúste však použiť syntetickú pryž (EPDM) alebo biely paronepriepustný penový polypropylén používaný v chladiarenskej či solárnej technike a po čase pozrite na kôru. Kmene natreté vápenným mliekom vyrobeným z vody a haseného vápna mi vydržali dostatočne biele maximálne rok. Trvanlivosť náteru by sa dala predĺžiť pridaním bielej akrylátovej farby. Plechovka akrylátu Vás nevyjde drahšie ako vreco vápna. V kilových sáčkoch som v obchode vápno zatiaľ nevidel. Paľo
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika