Žloutnutí a fleky na trávníku



taboska - (1) - 130.136 (?) 
27.9.2010 14:49, zobrazeno: 28012x

Dobrý den prosila bych o radu, před 3 týdny jsem pohnojila trávník hnojivem(NPK)granulovaným:-(a teď se nám začaly oběvovat žluté fleky na trávníku.Někde však tráva naopak více zezelenala a začala neuvěřitelně růst.Trávník však vypadá příšerně můžete mi prosím nějak poradit?Sekáme jinač pravidelně a zálivku taktéž provádíme pravidelně.Teď však 3 den prší a trávník je čím dál horší máme ho nasázen 2 rokem.Děkuji za každou odpověď.Děkuji Lenka

Fleky po távníku
Fleky po távníku

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 0.20 (?), 2.4.2011 13:40

dobrý den, neporadím,čím to je, ale mohu Vás uklidnit že náš trávník vypadá obdobně, přitom je setý loni na podzim.Taky jsou místa, kde tráva roste krásně, ale jsou jen okolo domu, pak je trávník řídký, slabý,světlý. A to jsme nehnojili ničním, jelikož jsme si říkali, že až zestárne, tak ho přihnojíme.

Takže bych odpověď na Váš dotaz taky ocenila.

Děkuji, Jana T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
indien - (29) - 80.127 (?), 22.4.2011 12:23
Není to tím, že byste mela pouzit radeji dlouhodobe hnojivo?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.20 (?), 21.5.2011 14:22

Vracím se ke svému předchozímu příspěvku. Pořád mi vrtalo hlavou, proč se nám takovéto,,krásné pucky zelenétrávy" tvoří čím dál víc, bádala jsem a nakonec jsem vypozorovala, že jsou převážně v místech, kam dáváme venčit psa. Sice mi to nešlo do hlavy, vždyť přece psí moč trávu spíše spálí, než pohnojí, ale náš pes má asi nějak výživnou moč, protože po místě, kde se vyčůrá, se tráva vždy zazelená. Nechápu jak je to možné, pejsek by klidně mohl pokračovat, ale jelikož jde o dědečka, který špatně chodí, tak plocha 2000m2 by pro něj byla vyčerpávající... takže pohnojíme a uvidíme...

Tudiž se ptám zakladatele diskuze- nemáte náhodou pejska???

Taktéž by mě překvapilo, kdyby měl někdo stejnou zkušenost, jako my.

Jana T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 113.50 (?), 13.7.2012 1:32

podle foto je také možne, že hnojíte trávník ručně pohozem a hnojivo není rovnomněrně rozhozeno tam kde je ho hodně je tráva zelenější tím vznikají tmavší vleky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.245 (?), 13.7.2012 7:50

Taky si myslím, že je trávník nerovnoměrně pohnojený. A asi by zasloužil pohnojit znovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika