Najlepsie hnojivo na travnik (sportovy)



host - 150.24 (?) 
12.6.2012 9:13, zobrazeno: 10330x

Prosim poradte ake hnojivo sa Vam osvedcilo na travnik? Zaujima ma znacka, frekvencia hnojenia, pripadne detaily okolo hnojenia (kedy hnojit, akym sposobom atd.).

Mam novo zalozeny travnik (cca 1,5 mesiaca) - co mozem aplikovat teraz, resp. kedy najskor? A taktiez, co aplikovat na starsi travnik.

dakujem

Michal

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 224.37 (?), 15.6.2012 8:50

OK. Ja pouzivam travcerit. Je to cererit pozmeneny na potrebu travy. Granulky co sa rozhodia na travnik. Mozno 6 krat v roku hnojim, na jesen kupujem jesenny travcerit, co nema fosforecnany, ale ma viac zasobneho dusika a hlavne vela draslika horcika a inych stopovych mineralov. Som spokojny. Hnojim, ked sa mi zda, ze travnik je akosi rozne vyfarbeny, resp rast je nerovnomerny. Hnojim skor menej ako vela a v tomto som lakomec. Pri vydatnom hnojeni a pravidelnej zavlahe by bolo viac kosenia a na to nemam cas. Preto sa snazim "vychovavat" travnik ku skromnosti. Inak hnojivo ako kazde ine, nic zvlastne. Toto je pomerne lacne. Drahsie maju pridane funkcie ako napr. su tvorene granulami rovnakej velkosti, cim sa lepsie aplikuju roznymi pomockami ako su rozmetace a podobne, potom su pomaly sa uvolnujuce hnojiva, tie sa aplikuju povedzme 2-3 krat v roku a staci to. Tie rozne zazraky s pridavkom vselijakych ozdravnych mikroorganizmov ci nedajboze herbicidov, tym sa vyhnite zdaleka. Len vam to vyberie penazenku a nestoji to za to a tie herbicidy vam zahumusia kompost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.134 (?), 15.6.2012 9:58

Používám obyčejný cererit, na jaře jako startovací hnojivo pak močovinu.

Před zimou jsem přidal síran draselný se superfosfátem.

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.245 (?), 17.6.2012 19:38

My hnojíme dvakrát ročně (víckrát nestihneme, protože u nás moc neprší) ledkem amonným s vápencem. Dříve jsme dávali i NPK. ale nepozorovali jsme nějaký velký rozdíl...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika