Jak začít s hnojením neudržovaného trávníku



host - 146.82 (?) 
7.8.2012 3:44, zobrazeno: 6458x

Letos se chci konečně pustil do zkulturnění našeho neudržovaného trávníku, který tu zůstal po původních majitelých. My zatím jen pravidelně sečeme, ale od podzimu bych mu chtěla začít věnovat víc péče. A proto by mě zajímalo, jakým hnojivem mám začít, kdy a jak často. A čím pohnojit pak najaře. Jde mi o trávník, kde je i pár ovocných stromů. Něco jsem si tady už přečetla, ale moc moudrá z toho nejsem.

Trávník byl pouze sekaný, je v něm hodně plevele, místy mech a tam je pak hodně řídký.

Děkuji všem za rady. Petra

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 22.180 (?), 7.8.2012 9:02

Dobrý den, já bych na Vašem místě žádnou velkou péči trávníku nevěnovala. Čím víc ho budete hnojit, tím víc ho budete sekat. Stejně tak odstraňování jiných rostlin, než trav, je věčný koloběh. Pokud máte v trávníku mech, bude to buď zastíněním nebo velmi utuženou půdou, buďte ráda, že tam je a že je zelený. Lepší, než nekonečné údržbě trávníku, je věnovat se trvalkovým záhonům, výsadbě stromů a živých plotů. To bude nakonec to, co vy i návštěva oceníte nejvíc. Ikdyž vím, že jsou lidé, kteří precizní trávník cení nadevše :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 163.46 (?), 13.8.2012 21:13

No tak to fakt díky za radu, to jste mi vážně poradil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 3.12.2012 13:01

Nepišete zda se Vam jedna o rekreačni nebo hospodařsky travnik.Pokud se jedna o rekreačni tak by mělo stačit jednou ročně dopřat granulovane NPK pohnojeni po posečeni.Osobně se ale tež vice přimlouvam za řadne vyhrabovani posečene travy nespolehat se pouze na ecosběry sekačky.Nemusite k tomu ani kupovat motorove vertikutatory, stači obyčejne železne hrabě a vyhrabovat křižem(sever, jih,vychod zapad).V připadech rekreačnich travniku opravdu vice prospěje provzdušněni do tři cm než povrchove přehnojovani. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.134 (?), 14.8.2012 7:15

Můžete použít nějaké trávnikové hnojivo, já používám obyčejný Cererit. Na jaře přihnojit ledkem nebo močovinou.

Druhá možnost je trávník přemulčovat, já osobně mulčuji trávník na užitkové části zahrady a roste jako čert.

Na mech jsou různé přípravky jako zelená sklalice, osobně jsem zničil mech vyvápněním. Funguje i dřevěný popel.

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika