Hnojenie zemiakov pod patu



host - 148.21 (?) 
16.4.2012 22:06, zobrazeno: 17703x
Dobry den, tu na fore som sa docital ze hnojenie zemiakov pod patu (kavova lizicka NPK pod zasadeni zemiak), moze vyrazne zvysit urodu zemiakov. Tak ma napadlo ze to vyskusam s cereritom, ale este pred tym, sa vas skusenejsich chcem spytat, ake rizika su s takym hnojenim spojene? Pripadne ake nevyhody/neziaduce ucinky, moze mat take hnojenie? Dalsia otazka je, ci mam ten cererit dat rovno pod sadbovy zemiak, alebo vedla zemiaku. Dakujem a odpovede. S pozdravom P.Z.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 148.21 (?), 17.4.2012 13:39

Nikto nic, tak skusim este jeden dotaz :)

Pred casom, tu jeden pan v diskusii o zemiakoch, pisal ze zabalenie sadboveho zemiaku do novinoveho papiera, môze zvysit urodu, vraj az o 40 percent.:)

Vyskusal to niekto z vas? Pripadne ake boli vysledky? P.Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.46 (?), 17.4.2012 19:51

osvědčilo se mi dát hrst kompostu přímo pod bramboru a trošku granulovaního hnoje. lžičkou cereritu nic nezkazíte, klidně to rozsypejte kolem brambory, kořeny si to najdou. zřejmě je výhodné, aby to kořeny našly rychle a získaly dobrý start...

letos zkouším pod brambory dřevěný popel...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 148.21 (?), 17.4.2012 21:21

S tou hrstou kompostu to na niekolkych riadkoch vyskusam, vdaka za tip. Len ma tak napadlo, nemôze ten cererit poskodit mlade korienky zemiaku? P.Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.4.2012 21:43

Cereritem určitě nic nezkazíte, byť pro první rozjezd mají brambory živiny v hlíze. Já přidávám trochu granulovaného NPK až při prvním nahrnutí keříků.
  Cererit kořínkům neublíží. Jeho granule se rozpouštějí postupně,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.7 (?), 18.4.2012 8:17

Pri nahrnani robim taku miesanku z posekanej travy a zeminy, pripadne aj kompost. Rastie to ako dive.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 50.2 (?), 18.4.2012 10:14

Já mám raději přirozená hnojiva, proto se přikláním ke kompostu.

Minulý rok jsem zkoušela balení do novinového papíru na půlce sadby a rozdíly nebyly takové, aby potvrdily zvýšení úrody (čímž ji nepopírám; ale nepotvrzuji). Lenča

Ačkoli NPK a superfosfát skutečně mohou vytvořit syntetické půdní prostředí, postačující k podnícení růstu rostlin, výsledné plody a zelenina mají vždy vážný nedostatek stopových prvků, některé dokonce neobsahují vůbec žádné. zdroj: Podvod s nedostatkem draslíku, wmmagazin.cz, 25.05.2011

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.21 (?), 18.4.2012 13:47

Vdaka za clanok, po precitani mam teraz dilemu, a nakoniec ten cererit mozno nepouzijem a nahradim ho hrstou kompostu.

Budem rad, ak sa este niekto zapoji do diskusii.

S pozdravom P.Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 18.4.2012 14:45

Priznám sa, ten článok na mňa nepôsobí veľmi dôveryhodne, ale nie som lekár a nevyznám sa v tejto oblasti, takže sa môžem mýliť.

V každom prípade, ja si myslím, že aj bez priemyselných hnojív sa dá dosiahnuť dostatočná úroda veľmi dobrej kvality, inými slovami kvantita pre mňa nie je prvoradá. Osobne používam takmer výlučne len mašt. hnoj a vlastný kompost. A to nie z dôvodu nejakej principiálnej nevraživosti voči umelým hnojivám, ale najmä s úmyslom nepodporovať energeticky náročný priemysel ťažby, spracovania a dopravy priemyselných hnojív. Z podobného dôvodu nepoužívam napr. ani rašelinu.

Takmer výlučne píšem preto, lebo som pred dvomi rokmi použil trochu močoviny na podporu kompostovania priveľmi slamnatého konského hnoja. Podobne som proti slizniakom na jar použil dusíkaté vápno.

Zemiaky mi aj bez NPK rastú v pohode. 

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika