Hnojení trávníku versus pes



Stránky: 1,  2   
host - 97.250 (?) 
25.2.2010 14:47, zobrazeno: 32806x

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Čím hnojit trávník tak, aby hnojivo neuškodilo psovi? Pes má navíc ve zvyku se "pást". Dá se trávník hnojit např. granulovaným hnojem? Děkuji. Michalová

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ala43 - (3) - 252.170 (?), 14.5.2010 20:58

To by i mne zajímalo, máme tři psy, trávník hnojíme NPK a celý den máme psy zavřené, hnojíme za deště, takže většina kuliček hnojiva je do druhého dne rozpuštěná, ale chceme přejít na kapalné hnojivo. Má někdo s ním zkušenosti, ohledně hnojení trávníků a pejsků?

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.253 (?), 7.4.2011 12:47

Nemá opravdu někdo s tímto zkušenost?? Jak to děláty vy?

Díky Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 7.4.2011 13:12

Neřeším to. Náš pes si hnojiv nevšímá. Co mi trochu vadí, že vyhrabává po zahradě jámy, když hledá myši a běhá po záhonech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 7.4.2011 13:26

Dobrý den Tome, od té doby co máme dva psy nejenže trávník nehnojíme, ale o označení "trávník" v našem případě někdy občas pochybuji. Je to taková daň za ty naše miláčky. Názor veterináře je - nehnojit. Velký pes asi hodně vydrží, ale malému stačí jen maličký kousíček čehokoliv špatného a je zle.Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.130 (?), 7.4.2011 13:33

Řekla bych, že pohození trávníku prosátým kompostem nemůže psovi ublížit - a trávníku pomůže. Sama mám na zahrádce kočky a trávu občas pocukruji granulovanou močovinou, zatím si nestěžovaly.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 7.4.2011 17:10

Názor veterináře "nehnojit" je logický. Je často aplikován i v humánní medicíně (zákazem čehokoli nemůlžete ublížit). Pokud však veterinář radí nehnojit a nezajímá se o složení hnojiva, jedná se z jeho strany o čirý alibizmus. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 217.129 (?), 5.5.2011 16:08
my to riesime granulovanym a hned sa to zaleje. pes ani deti na travu nejdu cca 2 dni. do vtedy vsetko zmizne. su ale aj hnojiva co ostavaju cele aj mesiac a tie su problemom.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 5.5.2011 18:31

Nevím, jestli ten problém uměle nevytváříte. Neslyšel jsem, že by se někdo otrávil obyčejným hnojivem. Jistě, konzumovat ve velkém ledek, močovinu, draselnou sůl či fosfát asi není extra zdravé, ale žádné prudké jedy to nejsou. Psi normálně žerou zkažené maso, pijí vodu z kaluže, což by s každým z nás zacvičilo a jim to nic nedělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.35 (?), 31.7.2011 9:56

Z mojí zkušenosti vim, že když chodim bos po vyhnojenym trávníku praská mi kůže na chodidlech, to samé by se mi stalo na rukách kdybych neměl gumové rukavice při aplikaci hnojiva. Taky bych doporučil hnojit prosetým kompostem.

Tomásh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika