zazimovani begonie



host - 55.249 (?) 
5.11.2007 12:18, zobrazeno: 24237x
Ahoj. Mam jak pokojove tak zahradni begonie. Chtela jsem se zeptat na postup pri zazimovani bogonii? Pokojove begonie jiz prestaly kvest. Zahradni stale kvetou. Bydlim v anglii, kde je ponekud teplejsi klima nez v cesku. Mozna to k necemu je dobre napsat :). Dekuji predem za rady. Vena
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 1.3 (?), 5.11.2007 12:45
Pokojové begonie se nezazimovávají, ty jsou celoročně ve vegetaci, takže normálně zalévat a nechat růst, maximálně pokud je rostlina nevzhledná, tak ji lze nařízkovat (vrcholky), zakořenit ve vodě a pěstovat novou rostlinu, ale spíš až na jaře. Venkovní begonie se nechají v Česku přejít mrazem, pak se spálené listoví odstraní a truhlík s hlízami se šoupne do sklepa a nezalévat(chladno, ale nesmí mrnout) a na jaře, tedy spíš v únoru se hlízy nechají narašit a zasadí se do nové zeminy, po "zmrzlých" (v Česku zpravidla po 15. květnu) do se dají ven. Nevím, možná v Anglii vůbec "zmrzlí" nejsou, tak se mohou dát ven na jaře.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mučenka - (27) - 250.230 (?), 10.12.2007 13:09

Venkovní begonie ihned po prvních mrazících vyjmu z hlíny (rašeliny), nechám uschnout a zabalím každou zvlášť do novin (dříve jsem používala suchou rašelinu nebo suché hobliny) a uskladním v suchém sklepě. Na jaře begonie nechám naklíčit v teple na mokrém písku a poté zasadím do rašeliny. Tento způsob se mi osvědčil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 116.134 (?), 23.3.2008 14:28

Také jsem dříve hlízy nechala oschnout a dávala je na zimu do sklepa do papírových pytlíků. Teď na podzim jsem nestíhala, tak jsem hlízy nevytahovala, jen jsem odstranila nadzemní části, závěsné květináče přenesla do sklepa a nechala bez zálivky. Začátkem března jsem hlízy vyjmula, zasadila do nové zeminy a asi po 14 dnech začaly v pohodě rašit. Takže jsem pro nechat je přes zimu v hlíně, ušetří se práce i čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Imer - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 217.67 (?), 22.11.2008 8:59

Protože nemám kde zazimovat begonii, zkouším co to udělá nechat ji přes zimu na parapetu. Normálně zalévám. Neporadíte jak ji udržet do jara? Jde ji vůbec pěstovat v bytě? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 22.11.2008 17:32

Zkuste to - zalévat jen minimálně a nehnojit.  Najděte to nejchladnější místo v bytě a tam ji nechte až do jara.  Dlouhé výhony sestřihněte aspoň o třetinu.  Na jaře ji pak hodně zalijte, přeneste do teplejší místnosti a začněte hnojit.   Mělo by se to podařit.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika