Poraďte jaké kytky?



Jájina - (1) 
17.5.2005 13:35, zobrazeno: 26482x

Prosím o radu, jsem zahradnice začátečník a nevím jaké květiny zasadit, aby byly květiny nenáročné a bez vyjmutí na zimu.
Je to na slunné stanoviště.
Moc děkuji :o)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
jarmila - (19), 19.5.2005 20:34
Ptáte se jaké kytky pěstovat,jestliže se jedná o hlíznaté tak je výběr dost omezený,protože většina hlíznatých rostlin se u nás musí na zimu vyndavat.Pouze bramboříky a to jen některé druhy přezimují venku ale ty mají radši půdu vlhčí a polostín pod keři.Také kosatce jsou krásné a dost nenáročné ale kvetou pouze kratší období a pěstují se z oddenků.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.8 (?), 6.5.2008 10:53

Nevyndávají se narcisy, ocún (jedovatý, podzimní květ tuším), ladoňky, modřence (jarní květ), lilie (letní květ, raději přikrýt), snědek...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 5.7.2005 14:09
Teď v horkém létu bych nic nesadila. Navíc se musíte rozhodnout, jest-li chcete pěstovat menší květinky - skalničky, nebo si zvolíte trvalkový záhon a vysadíte vzrůstnější květiny. Hodně lze získat od známých na
jaře, osobně bych Vám přispěla zdarma, ale nejste moje sousedka
a poštou bych to neřešila. Pokuste se také o pěstování kytek něco přečíst, abyste pak nebyla zklamána výběrem. Chce to hodně práce, trpělivosti a i lásky ke kytkám. Ne vždy je naše snaha korunována úspěchem. Latochová
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 134.100 (?), 21.5.2006 23:06

Skuste posadit floxy, rozchodniky(sedum), kricky ako napr. buxus sempervirens (po cesky je to tusim zimozraz, slovensky brslen), drac Thunbergov (cervene listky, trne), okrasne travy - kostravy(siva, medvedia), chlpana snezna (luzula nivea)sagina subulata, pachysandra, hosta, z kvitnucich trvaliek naprstniky (digitalis), margarety, pivonie, nezabudky(pomnenky), orlicky., natrzniky(potentilla), chryzantemovky, kokardy(gallardia?) z hluzovin laliovky, alstromerie ....porovnavam to s nasou zahradou, kde sa tieto rastliny vpodstate "staraju same o seba". kym su vsak sadenicky male, treba okolo nich vyplievat burinu, aby sa mohli rozrast.

Toto su ozaj nenarocne rastlinky, ktore v pohode preziju aj zimu priamo v zemi.

Prajem vela uspechov

zuza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.67 (?), 2.9.2007 10:10
Možná by byly dobré i okrasné keře - azalky, rododendrony, kolkvízie, tavolník, komule,... občas potřebují přistřihnout a na zimu přikrýt.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 89.22 (?), 14.4.2008 12:03

Jsem také zahradnice začátečník. Mám malou zahrádku a také slunné stanoviště. Dostala jsem nápad na vyřešení nenáročné vegerace, která přezimuje. Zasadila jsem místo skalniček a ostatních kytiček okrasné trávy (zjistila jsem si, které vysloveně snáší slunce a vysázela jsem je podle velikosti, ode zdi největší až po ty malé) a měla jsem obrovský úspěch i u sousedů. Navíc trávy jsou pěkné i v období usychání. Pak stačí jen na zimu zastřihnout. U nás v ulici je to celkem originální, nenáročné a pěkné. Zkuste si najít na internetu přes vyhledávač okrasné trávy a uvidíte jejich rozmanitost. LM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.57 (?), 3.7.2008 1:20

K těm trávám - zastřihují se až na jaře, aby uschlá stébla chránila kořínky před zimní vlhkostí...

Jinak kytky bych zatím volila ty nejběžnější, které nemají žádné zvláštní nároky.

Jarní - krokusy, tulipány, narcisy,hyacinty, polštářové floxy, petrklíče; letní -pivoňky, asijské lilie, kosatce, růže, okrasné česneky, kopretiny, řebříčky, vysoké floxy, janebu, karafiáty; podzimní - podzimní astry, chryzantémy...+ k tomu všemu nějakou trávu (třeba penissetum nebo kostřavu) a keřík - tavolník, skalník,dřišťál, forsythii,vajgélii...   ...bude vám na to stačit zahrádka?

Zdravím a přeji hodně radosti z kytiček  :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika