Nocenka



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host 
4.3.2005 20:10, zobrazeno: 110170x
Koupila jsem si minulý rok,hlízu nocenky,je to moc hezká kytička,která vykvétá až na večer a hezky voní,na podzim jsem ji vyndala ze země.,ale za ten rok narostly dost velké hlízy a tak by mi zajímalo jestli se dají dělit. Jarka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host, 7.3.2005 18:47
nejlépe se pěstuje ze semen - dají se lehce sebrat z kvetoucí rostliny,jsou černá a poměrně velká
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.234 (?), 31.5.2006 16:13
Nocenky pěstované z loňské hlízy jsou větší a více kvetou, proto bych hlízu ani nerozdělovala.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.60 (?), 6.9.2006 16:39
jak donutím nocenku, aby kvetla různobarevně? Mám keřík žluté a keřík červené.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.162 (?), 22.8.2007 13:04
Rostlina pěstovaná z hlízy má jednobarevné květy, kdežto ze semen je má barevné. Ze semínek vám vyrostou stejně velké rostlinky jako z hlízy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.245 (?), 29.3.2008 3:28

Ze semínek sice vyrostou stejně veliké jako z hlízy, ale déle to trvá. A co se barev týče, udělal jsem jinou zkušenost. Pečlivě si barvy při sběru semen odděluji a nikdy se mi nestalo, že by se barvy změnily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 29.3.2008 9:40

Dobrý den já minulý rok dostala tři sazenice nočenky vypěstované ze semen a když vykyetly ani jedna nebyla jednobarevná,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 29.3.2008 9:55

Tak jsem zase tady narychlo jsem to vzala na gogle a tady je jen zkrácený text NočenkaJalapovitá -starobylá letnička s hlíznatými kořeny, zimovat jako jiřiny.Kvete růžově, červeně,bíle, žlutě všechny tyto barvy se mohou objevit na jedné rostlině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.254 (?), 29.8.2008 9:40

před týdnem jsem si hlízy (kořeny) "Mirabilis jalapa" koupila na "živitelce" s doporučením, že je mám teď! vysadit, že jsou vytrvalé, mrazuvzdorné a na zimu stačí rostliny nakrýt rašelinou, nebo mulčem. Dál mi byly doporučeny jako květiny do stínu, či polostínu.

Tady se ale dočítám, že se jedná o letničku, kterou ale mohu zimovat- to znamená pěstovat jako trvalku??, že se pěstuje, jako jiřinky, ale ty chtějí sluníčko a vůbec nesnesou mráz... tak teď jsem z toho jelen :-(...poradí mi prosím někdo, kdo tyto rostliny sám pěstuje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 29.8.2008 9:57

Ahojky, zkuste je zazimovat jako jiřiny.Já to teda nedělám.Nasbírám semínka, na podzim rostliny zlikviduji a na jaře vypěstuji nové sazeničky.Jsou to vděčné kytičky.Polostín jim vyhovuje.Já je letos dala na plné slunce a jsou krásné i tam.nejkrásnější jsou brzo ráno a po západu slunce.Když by něco nevyšlo dejte vědět, domluvíme se a pošlu semínka.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika