Jiřiny mi nekvetou



host - 48.28 (?)
31.3.2008 18:48

Hlízy jiřin musíte zaručeně rozdělit! Jinak hrozí, že rostliny v budoucnu zdegenerují a nebudou tak krásné a bohatě kvetoucí, takže dělte je... každá hlíza musí mít vlastní krček... pouze z této části rostlina pouští nové výhony!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 93.100 (?), 29.2.2008 21:20

Na škvory platí buď Vanish anebo pokud chcete něco ekologičtějšího tak si pořiďte perličky...milují je...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.2 (?), 18.3.2008 15:50

Já pěstuji jiřinky nízké balkonové, asi tak 20 cm výška. Když jsem ji koupila poprvé v květináčku, tak kvetla, přesadila jsem ji do velkého květináče o šířce asi 50 cm a porostla celý květináč., byla samý květ, listy byly jen trochu vidět.  V dalších letech kvetla méně, ale sadila jsem celé trsy. Teď jsem si koupila z Německa hlízu nízkých jiřinek a tam je napsané, že se mají trsy roztrhnout na jednotlivé hlízy. Tento týden v Loskutákovi sadili jiřinky po celých trsech. Tak by mě moc zajímalo, co je lepší, jestli sadit trsy nebo jednotlivé hlízy. Má s tím někdo zkušenosti? Děkuji Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.28 (?), 31.3.2008 18:48

Hlízy jiřin musíte zaručeně rozdělit! Jinak hrozí, že rostliny v budoucnu zdegenerují a nebudou tak krásné a bohatě kvetoucí, takže dělte je... každá hlíza musí mít vlastní krček... pouze z této části rostlina pouští nové výhony!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.9 (?), 7.4.2008 13:49

Zaleží jaké máte, ale obecně platí, že ničemu neublížíte když velký trs rozdělíte na menší - každý z jedním tzv krčkem. Já mám jiřiny ještě po prababičce a žádné velké moření to není. Na podzim když už se hlasí, že budou mrazíky je vytáhnu omyju a nechám dobře oschnout a pak skladuju jako brambory na jaře vykopu jamky do 20cm bohatě stačí, naliju tam konev vody vhodím tam peletovaný kravský hnůj, trochu to přihodím zeminou a pak tam vstrčím hlízy, zhrnu a pak uz jen podle potřeby zalévám a kvetou vždycky a hodně. Obecně kravský hnůj není žádná chemie, není agresivní jako koňský a výborně hnojí. Když ho dám k mým petrklíčům tak kvetou i v prosici mezi sněhem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 202.201 (?), 31.3.2008 15:52

Slimáků jsme loni měli také plnou zahradu, kamarádka ze zahradnictví mi poradila že se dá na ně koupit takový domeček lapač.Také jsme nevěděli co s nimi tak jsme je posypaly solí a to fungovalo okamžitě.Jestli se i letos objeví tak ale raději zkusím ten domeček, nevím jestli bych tou solí neuškodila půdě asi nejspíš jo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 7.4.2008 11:46

Jak jsem již psala v jiné diskusi - já mám s pěstováním jiřin ty nejlepší zkušenosti v případě, že hlízy nechám na podzim hezky v zemi a z odkvetlých květů sesbírám semínka, který pak v březnu zasadím.

V květnu je přepichuju do záhonků a v červnu jsou z nich trsy jak hrom, které kvetou celé léto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 24.150 (?), 16.4.2008 17:25

I mi chtěli loni slimáci zlikvidovat jiřiny, částečně se jim to podařilo. Pak jsem si koupila Vanisch - takové modré krystaly nebo snad válečky a obsypala jsem tím ty keře(podle návodu) a fungovalo to za tu hranici se nedostali a schnuli až černali dookola. Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 225.146 (?), 24.5.2009 12:04

Velmi efektivní zbraň proti slimákům je obyčejný výluh z kávy - známý turek. Kofein, který pražená káva obsahuje, je pro ně smrtelně jedovatý.

Kupte si tedy nejlevnější kávu, udělejte si několik konví turka a po vychladnutí promíchejte a zalijte si s tím zahradu. Obzvláště, máte-li na své zahradě kamínky nebo mulč, tak tato místa prolijte důkladně i několikrát. Uvidíte, že slimáky pak již po zálivce neuvidíte :-).

Tento způsob není pro samotnou půdu nijak škodlivý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 118.247 (?), 12.5.2008 5:15

Dobrý den,

posypejte slimáky solí, u nás to zabírá, přeji hodně zdaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 137.106 (?), 4.6.2009 14:25

Také prý pomáhají kelímky s pivem, zapuštěné do země. Ta kaše ale...

M.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika