gloxinie - uhnívají nebo co



Stránky: 1,  2   
host - 138.164 (?) 
14.7.2007 22:00, zobrazeno: 31075x
Mám poprvé letos gloxinie (loni lístky udělaly malé hlízky, letos jsem je zasadila) - zeminu lehkou spíš písčitou, hlízy těsně pod povrchem. Vyrašily, ale z 9 sazenic jich 5 dostalo jakousi chorobu, sotva lístky povyrostly, zešednou, snad zahnívají a rostlina upadne v krčku. Po čase začala jedna znovu rašit... Zbývající 4 už jsou dost velké a mají nasazené květy - normálně rostou. Moc nehnojím a mírně zalévám, se všemi zacházím stejně. Poradí mi nějaký dobrodinec? Díky
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 243.252 (?), 3.8.2007 14:11
Dobrý den, mohlo by to být způsobeno mokrou zeminou a studenou zálivkou. Gloxinie se zalévají vlažnou vodou, ale nejsem si jistá, jestli se náhodou nemají zalévat jen zespodu, jako saintpaulie.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.145 (?), 8.9.2007 16:27
Já si zase koupila gloxinku v lídlu ale její květy uhnívají. Poradíte mi prosím, co s tím?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 129.11 (?), 19.9.2007 13:57
Moje zkušenost se zálivkou gloxinií je pouze do misky. Potřebují hodně světla, né však přímé slunce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 228.70 (?), 27.9.2007 6:57
Dostala jsem Gloxinii jako dárek a krásně kvetla. Známá si ji vypěstovala z lístku jako Fialky. Po odkvětu se Gloxinie úplně zatáhne, takže nevyhazovat, ona zase vyraší z hlízy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 23.1 (?), 18.3.2008 9:44

Gloxinie jakmile odkvete tak ještě i poměrně dlouhou dobu vegetuje, jen listy. Pak listy uvadají, žloutnou až jakoby odumřou. Takže nevyhazovat, přestat zalévat , nechat někde v polostínu.  Ona pak zase začne rašit a kvést.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 186.3 (?), 18.3.2008 10:41
Gloxinie mám už asi 10 let. Nijak extra se o ně nestarám, ale zásadně zalévám do misky, nikdy svrchu. Podle mých zkušeností chtějí spíše více než méně vody i hnojiva - ovšem později, až když jim naroste několik velkých listů. Tipovala bych, že uhnívají protože jsou přelité. Ze začátku, při rašení, jim stačí vody trošku, přiměřeně :-) Chtějí velmi světlé stanoviště ovšem bez přímého slunce - citlivé listy se mohou spálit. Na podzim - někdy v září přestanu zalévat a po zavadnutí odnesu do podkroví (přes zimu okolo 12-14 st.) a až do února seo ně nestarám. V únoru většinou začnou samy od sebe rašit, tak je snesu dolů a začnu pomalu zalévat. Nikdy nezklamaly a vždycky se o ně spíš starám, méně, než by bylo vhodné :-). Pokud se dostatečně hnojí, zalévají a odstraňují se odkvetlé květy, kvetou od dubna až do září. Přeji hodně úspěchu s touto kránou květinou. Miky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.242 (?), 9.6.2008 11:46

Já je odpočívat nenechávám. Po odkvětu je seříznu těsně nad zemí, mírně zalévám a asi po jednom měsíci začnou znovu rašit. Kvetou téměř celý rok. Mám bílou a plnokvětou fialovobílou. S tou je trochu problém, protože nasadí spoustu květů a některé, jak jsou nahusto, tak uhnijí.Bílou pěstuji už asi pátým rokem, fialovou druhým. Snadno se množí, jako fialka listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.186 (?), 27.8.2008 10:00

Dobrý den, chtěla bych poradit. Na listech gloxinií se mi dělají hnědé flíčky nevím co s tím... prosím o rady...:-(díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.205 (?), 4.5.2009 11:45
můžu ti poradit.gloxinky mám už 6 let a jsou to spolehlivé květiny.mám červenou, bílou,červenou s bílým okrajem, fialovou plnokvětou a pravou glox.za tolik let co je mám, nikdy jsem je nehnojila a nepřesazovala.po odkvětu jsem ji zastřihla a dále už ji nezalévala.mám je přes zimu v pokoji na skříni a až na jaře je začnu zalévat.takle to dělám každý rok a ani jedna mi nezahynula.nesmíš je ale přelít, jinak uhnijí.a pokud si je chceš rozmnožit tak si ustřihni zdravé listy, nesmí být nějak poškozené a dej je pořádně zakořenit.někdy se i udělá malá hlízka, tak je potom zasad.tak se měj a zkus to budeš ráda za bohaté květy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika