Gloxinie - svinování listů



host - 189.20 (?) 
24.6.2013 11:19, zobrazeno: 5378x

Pestuju uz mnoho let gloxinii "Sinningia cardinalis" a kazdy rok je paradni. Asi pred tremi lety jsem si poridil jiný druh, který byl bez oznaceni jmena. Kdyz jsem hledal podle fotek, nejpravdepodobnejsi mozny nazev bude nejspise "Sinningia regina". Jenze i presto, ze obe pestuju stejne, za stejnych podminek, té nové se pravidelne kazdy rok podélně svinují listy a já netusim, cim to muze byt. Kvete normálně, jen ty listy jsou zahnute temer do rulicky. věděl by někco, co s tím???

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 112.36 (?), 24.6.2013 13:12

Nesvítí na ni přímo slunce? Nebo není v místnosti moc teplo? Některé variety jsou na to citlivější a reagují svinováním listů. Mám taky dvě gloxínie pěstované za stejných podmínek, ale jedna je třikrát větší než ta druhá, listy obrovské, že za nimi nejsou květy vidět, ale svinují se - podélně. Myslím, že to je tím sluncem, i když jsou na východním okně. Druhá je kompaktnější a listy nesvinuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 189.20 (?), 25.6.2013 8:51

No ja ji mam pres leto venku. Jen ji zimuju v pomerne chladne mistnosti. Listy vyrustaji v zime a uz v te dobe se zacinaji stacet. Prime slunce tam neni a teplota cca 18 stupnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 219.3 (?), 24.9.2013 22:54

Té mojí se taky svinovaly listy, přímo na ní slunce nesvítilo, a kdyby nebyla na světle, je zas pak taková vytáhlá a polehává. Tak nevím, čím to je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 25.9.2013 9:05

Dobrý den, gloxinie potřebuje dostatek světla, ale jak už je zmiňováno, nemá ráda přímé slunce. Listy jsou pak popálené s hnědýma skvrnama, někdy i svinuté. Nemá ale ráda ani šero, to se též listy mohou kroutit, dokonce i stonek může být pochroumaný. Nejraději má světlo rozptýlené. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika