Brugmansie lze vysazovat na záhon



cz816463@tiscali.cz - (13) - 2.240 (?) 
20.2.2009 21:07, zobrazeno: 9436x

Brugmansie poněkud jinak
V posledních letech se staly populárními rostlinami brugmansie či
andělské trubky. Jsou příbuzné durmanům. Na rozdíl od nich mají trubkovité květy otočené směrem dolů a jsou vytrvalé. Pěstovat je můžeme nejen v bytech, ale též na terasách či jiných prostorách jako přenosné rostliny.
Další možností je výsadba přímo do zahradní půdy.
Pětileté zkušenosti nás přesvědčily o tom, že přenesení rostlin ze sklepa a zasázení do volné půdy je výhodnější než pěstování v nádobách, jako je to běžné u většiny přenosných rostlin. Rostliny narostou mohutnější, protože mají možnost zakořeňovat ve větším prostoru půdy, a mají proto k dispozici více živin. Můžeme je pěstovat jako stromy prakticky trvale.
Nejsnáze se pěstuje brugmansie se žlutými trubkami /B.aurea/.
Celkem dobře se pěstuje brugmansie s bílými květy. Zajímavé jsou i brugmansie s růžovými a červenými trubkami.Jsou ale náročnější

Andělská trubka
Andělská trubka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 20.2.2009 21:18

Dobrý večer, píšete pěstovat jako stromy trvale.Asi jsem to špatně pochopila,,ale nemusí na zimu zpět do květináče a do sklepa?Jinak tento způsob na léto do země a na zimu do sklepa tady u nás již dlouho pěstitelé praktikujíí velmi úspěšně.Mají kolem domů pěkné kousky.Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
cz816463@tiscali.cz - (13) - 2.240 (?), 20.2.2009 21:25

Správně uvádíte, že se musí přestěhovat na zimu do sklepa, neboť jsou to teplomilné rostliny. Pokud se ponechají v zemi, ikdyž se přikryjí, zahynou.B.V.

patro květů brugmansie
patro květů brugmansie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 20.2.2009 21:37

Když jste tady, tak se zeptám, kdy je dáváte ze záhonu zpět do sklepa?Myslím při jakých teplotách, jaká je ta nenižší teplota při které je nejvyšší čas na úschovu, aby nezašly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
cz816463@tiscali.cz - (13) - 2.240 (?), 20.2.2009 21:45

 Obyčejně je ukládáme v říjnu, protože záříjové květenství je nejmohutnější. Kmen je odolnější než květy. Ikdyž jsou květy v důsledku výskytu nízkých teplot zavadlé, kmenům se nic nestane. Nesmí však zmrznout.B.V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 20.2.2009 21:59

Děkuji, já sice obdivuji již zmiňované kousky, ale nikdy jsem se na to nezeptala.Zatím žádný nemám, ale letos to napravím.Předloni na podzim jsem jeden asi 1.5m vysoký dostala, ale absolvoval 50km na přívěsu za autem, nezakrytý a byl listopad, a na jaře se už neprobral, i když jsem pravidelně kontrolovala vlhkost zeminy.Kdo ví co se mu nelíbilo.Jinak rostliny máte moc krásný a já věřím, že se k takovým krasavcům taky propracuji Díky a hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
cz816463@tiscali.cz - (13) - 2.240 (?), 1.3.2009 16:43

Vyšší rostliny vyžadují větší bal s kořeny. Nemusíme se bát případně upravit nadzemní část.Řez brugmansie dobře snáší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.240 (?), 26.3.2009 13:52

Rostliny v nádobách nebo po uvolnění z půdy můžeme přenést na suché chladné místo. Při nižší teplotě od 5-10 stupňů na suchém místě rostliny shodí listy a není třeba je zalévat. Druhou možností je umístit je do místnosti s menším osvětlením a s teplotou 12 až 15 stupňů. V tom případě je nutné pamatovat na slabou zálivku po celou zimu. Teplota nesmí být vyšší než 15 stupňů, jinak rostlina pokračuje v růstu a tím se zeslabuje. V místnosti nesmí být příliš vlhko, neboť vlhkostí příliš nasycený vzduch podporuje výskyt hniloby stonků i dalších houbových onemocnění. 
 B.V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika