Má ještě šanci?



Pepin - (33) - 8.131 (?) 
29.7.2023 9:10, zobrazeno: 975x
Zdravím. Koupil jsem ženě krásně olistěný a kvetoucí citronovník. Po čase začaly květy i malé plůdky opadavat a nakonec z něj zbylo tohle. Byly a možná ještě někde jsou na něm svilušky. S těmi bych si poradil, ale mám pocit, že se mu nelíbí stanoviště (byl na půdě pod střešním oknem). Tak jsem ho dnes přenesl na dvorek. Poraďte mi co mám dělat, aby se mu dařilo. Mira z Brna
Citronovník
Citronovník
Citronovnik 2
Citronovnik 2
Citronovník 3
Citronovník 3
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 29.7.2023 9:21

Ony citroníky moc ostré slunce nesnášejí, v našich podmínkách. Musí si na ně dlouho zvykat. Nechte ho být, ošetřete proti sviluškám a přihnojte nepatrně dusíkem, ideálně výluh z kopřiv. A čekejte, oni nechvátají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.36 (?), 29.7.2023 21:47

Zkusila bych ho přesadit, podle fotek bych řekla, že už má květináč plný kořenů. A spíš bych ho dala někam pod strom do polostínu.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 5.19 (?), 30.7.2023 18:28
Děkuji za cenné rady. Zkusil jsem některé nevhodně rostlé větvičky zastrihnout a jsou stále živé i když bez listí. Dal jsem ho na zem, kam svítí sluníčko pouze po ránu a pak ne. Je tam i závětří. O přesazení jsem uvažoval. Určitě to udělám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika